Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zrób sobie choinkę

Wyplatanie wiklinowych choinek to już niemalże cieszyńska tradycja. Każdego roku tuż przed świętami Stowarzyszenie Serfenta zaprasza na warsztaty, podczas których powstają wyjątkowe egzemplarze. Płaskie, przestrzenne, mniejsze i większe. W każdym razie w stu procentach naturalne, a co więcej - nie obciążone dylematem ścinać / nie ścinać.
Choinki z wikliny mogą mieć dwa metry wysokości i są alternatywą dla egzemplarzy plastikowych lub też tych ściętych. Na co można liczyć uczestnicząc w trzygodzinnych warsztatach? Jeżeli ktoś ma „dryg w rękach” to po warsztatach może zabrać ze sobą do domu nawet choinkę dwu metrową. Jednak nasze doświadczenie raczej sugeruje nastawiać się na egzemplarze nieco mniejsze. Oczywiście nie mniej urokliwe mówi Paulina Adamska-Malesza ze Stowarzyszenia Serfenta.

Nie bez znaczenia jest także to, że z warsztatu wynosimy nie tylko umiejętności, ale także choinkę, którą możemy wstawić do mieszkania. Dla tych, którzy będą chcieli coś więcej niż wiklinowe drzewko, Serfenta pokaże także, jak wykonać świąteczne ozdoby (gwiazdki, bombki, łańcuch). Dodatkową korzyścią z udziału w przedsięwzięciu jest to, że umiejętności plecionkarskie zdobyte podczas warsztatu mogą się nam przydać przez cały rok.

W warsztatach może wziąć udział każdy, kto ma ochotę. Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. Wystarczą zapał i trzy godziny wolnego czasu.

Warsztaty: „Jak są święta, to musi też być choinka. Rzecz jasna wiklinowa” Odbędą się w najbliższą niedzielę (15 grudnia) w Centrum Warsztatowym „Parostatek”, Cieszyn, ul. Zamkowa 1. Zajęcia potrwają od 14.00 – 17.00. Koszt uczestnictwa: 50 złotych. Obowiązują zapisy: 539-988-995.

Mamy dla Was jedno zaproszenie na te warsztaty. Trafi ono do osoby, która jako pierwsza przyśle na adres konkurs@ox.pl poprawną odpowiedź na banalne pytanie:

Wiklina - jaka to roślina?

W temacie e-maila prosimy wpisać 'parostatek', a w treści oprócz odpowiedzi także dane kontaktowe do siebie oraz login z klubu OX.pl

Przypominamy też o imprezie w niedzielę na Zamku Cieszyn – zobacz temat: Cieszyńskie filigranowe cuda

JB
 
 
Rozwiązanie konkursu. Oczywiście poprawna odpowiedź to - wierzba. Jak o pierwsza odpowiedź nadesłała czytelniczka o nicku 'karin'. Gratulujemy!
źródło: OX.pl/Parostatek
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: