Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

150 osób zaśpiewa w Teatrze w Cieszynie

Lubią muzykę, śpiew i przekazują swoją wiedzę i talent innym. 150 uczestników cyklicznych Warsztatów Muzycznych organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa da popis swoich umiejętności już w najbliższą niedzielę, 17 kwietnia. W Teatrze im. A. Mickiewicza wystąpi chór i zespół muzyczny pod kierownictwem Mateusza Walacha.

- Warsztaty Muzyczne to projekt dla wszystkich, którzy lubią śpiewać. Pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Od tego czasu średnio organizujemy je co 1,5 roku. W tym roku wypada mały jubileusz, 5. edycja - mówi ks. Marcin Podżorski, koordynator projektu.

Próby zainteresowanych odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę i zakończą koncertem: - W ramach projektu grupa 10 dyrygentów, młodych osób, z których większość na co dzień prowadzi chóry i zespoły parafialne w parafiach ewangelicko-augsburskich na Śląsku Cieszyńskim, przygotowuje 14 młodzieżowych piosenek w aranżacji 4-głosowej. Każdy dyrygent przygotowuje 1-2 opracowania. W dniach 15-17 kwietnia dyrygenci poprowadzą warsztaty, grupa około 150 uczestników będzie ćwiczyć te piosenki. Częściowo odbywają się próby w grupach (soprany, alty, tenory, basy), a częściowo wspólnie. Próby odbywają się w Liceum im. A Osuchowskiego, w piątek od 18 do 21.30, a w sobotę od 9 do 19. W niedzielę trwają już przygotowania do koncertu w Teatrze w Cieszynie. Chórowi będzie akompaniował zespół profesjonalnych muzyków pod kierownictwem Mateusza Walacha. Podczas koncertu co chwila zmieniają się dyrygenci prowadzący. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00 w Teatrze – zaprasza ks. Marcin Podżorski, koordynator projektu.

Bilety na niedzielny koncert do nabycia są w kasie Teatru w cenie 12 zł.

Mateusz Wałach pochodzi z Bielska-Białej, jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale dyrygentury symfoniczno–operowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie kompozycji i aranżacji. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, występował z najlepszymi Orkiestrami, jak Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej. Współpracował z wieloma artystami, np. Andrzejem Piasecznym, Łukaszem Zagrobelnym, zespołem Universe. Jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, Enej, K.C. Nwokoye, Krzysztofa Bigaja i in. Od 2014 roku pracuje jako dyrygent w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na Koncert finałowy Warsztatów Muzycznych. Aby zdobyć bilety, trzeba jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie (w komentarzu pod artykułem): „Jak nazywa się założony w 2012 roku zespół muzyczny Mateusza Wałacha?”. Wygrają dwie pierwsze osoby.

Konkurs zakończony!

Lilijka i Grzegorz P. - gratulujemy i zapraszamy po odbiór biletów do Redakcji. Ewentualnie proszę o kontakt pod nr 600 82 44 15 w celu ustalenia szczegółów odbioru w sobotę lub niedzielę.

NG

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-14 14:58:17
lilijka: MATEUSZ WALACH BIG BAND
2016-04-14 15:58:27
Grzegorz P.: Mateusz Walach Big Band
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: