Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Andrus z córami od zajączka

Niedziela Wielkanocna to dzień, kiedy wszystkie dzieciaki przeszukują gruntownie ogródki. Ci, którzy ich nie mają, zaglądają do skrytek i zakamarków w mieszkaniach. Na pewno zajączek coś tam zostawił. Zostawił też i u nas. Tym razem dla nieco starszych dzieci mamy niespodziankę.

Artur Andrus, autor bestselerowego albumu "Myśliwiecka" powraca z nową płytą. która będzie zawierać zestaw kilkunastu jego piosenek. "Cyniczne Córy Zurychu" - album zawiera kilkanaście piosenek - takich, które „uzbierały się” w ciągu trzech ostatnich lat. Wszystkie napisane z myślą o wywołaniu uśmiechu na twarzy słuchacza. Opowieści o Bardotce zamawiającej absynth z rumem w paryskim lokalu „Szalona Krewetka”, o steranym biodrze ułana, o zrozpaczonym tureckim ojcu sześciu córek, o wakacyjnym podrywaczu, którego dziadek był księciem, a zęby ma po matce, o kobiecie zakochanej w rudych psach, o zającu błądzącym po Manhattanie i o tym, że może by wreszcie zacząć śpiewać kolędy na jazzowo… I jeszcze kilka innych, równie dziwnych.

Wszystko w aranżacji i muzycznej produkcji Łukasza Borowieckiego i Wojciecha Steca - artystów, którzy kilka lat temu stworzyli „Myśliwiecką”. Jak zwykle dużo zabawy różnymi stylami muzyki – od tureckiego techno-folku przez blues patriotyczny, jazz mokotowski, chorwacki pop, szanty narciarskie, chóralny śpiew małżeński, piosenkę starofrancuską, do słowiańskiego rocka. A przy tym nie lada zdarzenie towarzyskie, bo pojawia się w tych piosenkach wielu gości, znajomych, przyjaciół.

Artura Andrusa będzie można usłyszeć 23 maja w cieszyńskim teatrze. A już dzisiaj do wygrania najnowsza płyta pana Artura.

Nagrodę zdobędzie pierwsza osoba, która poprawnie odpowie na pytanie: Kiedy i gdzie w Cieszynie doszło do ostatniego spotkania Artura Andrusa z Jaromirem Nohavicą. Prosimy wymienić też przynajmniej dwie piosenki, które zabrzmiały podczas tego wieczoru. Odpowiedź na powyższe pytania, bez problemu znajdziecie na Portalu Ox.pl ;-)

Odpowiedzi przysyłajcie na adres konkurs@ox.pl, podając (koniecznie) login z klubu OX.pl, oraz dane kontaktowe. W tytule e-maila wpiszcie 'Andrus'.

 

Jako pierwsza z poprawną odpowiedź na e-maila nadesłała użytkowniczka, posługująca się nickiem 'MoniEm'. Gratulujemy !

Red.

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: