Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dawne i przyszłe wiedźmy. Konkurs książkowy

„Dawne i przyszłe wiedźmy” to nowa powieść Alix E. Harrow, autorki bestsellera „Dziesięć tysięcy drzwi”. Zapraszamy do konkursu!

Nie ma czegoś takiego jak wiedźmy, choć kiedyś były – w dawnych, spowitych mrokiem czasach, zanim zaczęto je palić. Od tego czasu noc należy do mężczyzn z krzyżami i pochodniami, a czary sprowadzają się do ładnych amuletów i dziecięcych rymowanek. Jeśli współczesna kobieta chce sięgnąć po władzę i moc, musi ich poszukać na ulicy. Jak siostry Eastwood.

Może nikt nie opowie ich historii, ponieważ nie jest jeszcze skończona. Niewykluczone, że jesteśmy dopiero u jej początku i całe to zamieszanie-pogmatwanie, którego narobiły, to zaledwie pierwsze uderzenie krzesiwa, pierwsza garść iskier.

Wciąż nie ma czegoś takiego jak wiedźmy.

Ale będzie.

 

„Ta powieść skradła moje serce od pierwszych zdań wprowadzenia. Rozprawia się z niesprawiedliwościami społecznymi dotyczącymi płci, rasy, konserwatywnych postaw, kapitalistycznego wyzysku i jeszcze wielu innych spraw. Nic to, że akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Wychodząc z tamtymi kobietami i ich bliskimi na ulice, by protestować, czujemy się, jakbyśmy byli w dzisiejszej Polsce. Wiedźmy, zaklęcia, czary, prastare rymowanki i alternatywne wersje znanych baśni to piękny sztafaż, w który autorka ubrała aktualne, palące kwestie społeczne. Bo »dawno, dawno temu« równie dobrze może się dziać »tu i teraz«” – Patrycja Zarawska, tłumaczka książki

„Zachwycający, poruszający pean na cześć niepokonanej mocy kobiet. Postacie są żywe, z krwi i kości – krwawią i krzyczą. Uwielbiam je i nie mogę się doczekać, by siła wiedźm obudziła się w nas wszystkich” – Laini Taylor, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Cudowna ucieczka w świat, w którym moc wiedźm skurczyła się do zaledwie wspomnienia o kobiecej magii, a trzy zuchwałe, rozdzielone do niedawna siostry zdobywają klucz do tego, by tę magię sprowadzić z powrotem. Ta opowieść porwie was bez reszty” – Yangsze Choo, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Niesamowity kawał czarownictwa i buntu, tak bardzo potrzebnego w naszych czasach, a także przypomnienie, że sekretne słowa i sposoby nigdy nie odejdą w zapomnienie, dopóki istnieją języki, które wypowiedzą zaklęcia, i uszy, które zechcą słuchać” – P. Djèlí Clark, autor The Black God’s Drum

„Błyskotliwe arcydzieło czystej magii w dziedzinie snucia opowieści!” – Gwendolyn Womack, autorka Przepowiedni

 

Opis Wydawcy

 

Tytuł: Dawne i przyszłe wiedźmy

Autor: Alix E. Harrow

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Data wydania: 2021-10-13

Format: 13,5x20,5 cm

Liczba stron: 608

ISBN: 978-83-7966-070-4

Cena: 42,90 zł


Rozwiązanie konkursu: Do tych Drzwi jest jeden klucz  Bezkonkurencyjnie książkę wygrywa: Yocza

 Po odbiór książki zapraszam do Redakcji OX.PL (Skoczów, Wałowa 3) w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku, ewentualnie o wcześniejszy kontakt: 730654013.

 

Uwaga konkurs! Egzemplarz książki „Dawne i przyszłe wiedźmy” trafi do osoby, która w komentarzy poniżej napisze najciekawsze magiczne zaklęcie. Rozwiązanie konkursu za tydzień.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-07 09:01:23
basiasta: Hokus pokus, czary mary pozmywane wszystkie gary. Ecie pecie, karamona i podłoga wyczyszczona. Ruki puki, karabika wyskakuje z piekarnika piękna babka arabika. Misie pysie, kaposlę Święta mogą zacząć się!
2022-04-07 17:37:43
św. Patryk.: no to będzie miał ksiądz proboszcz używanie na kazaniu
2022-04-08 22:04:01
malamiko123: Abrakadabra oznacza zaginiona niczym słowo- stwarzam magie wypowiadajac je wpływam na rzeczywistość- uzywam gdy sadzę nasionka by wyrosły piękne sadzonki:), Czary mary, hokus pokus - zaklęcie przemiany mowiace ze dzieja sie czary warte obejrzenia gdy chce przekonac dziecko by zjadło cos co mu nie smakuje, Wyczarokus gdy wyciagam na światło dzienne jakies kłamstewka i grzeszki:) dodatkowo trele morele bec lub a kysz gdy odpedzam ciemne mysli, a takze figa z makiem z pasternakiem gdy mam skeret i nie chce sie nim podzielic, kazde słowo ma moc lepiej wypowiadac je zakleciami niz uzywac wylgaryzmów lub słów o pejoratywnym znaczeniu polecam mudry dłoni i magiczne słowa naszej gwary cieszynskiej: my sa stela a stela to gwiazda po wlosku:) zwyrtek zwyrtek co mi dosz, czego ni mosz to jusz mosz
2022-04-11 12:52:56
kasia8921@vp.pl: Zaklęcie na ukochanego ;-) "Czary - mary, szego - ego Wyrwij włos ukochanego. Czary - mary, os - os Włóż do misy tenże włos. Czary - mary, odą - dodą Posyp pieprzem, zalej wodą. Czary - mary, awo - rawo Mieszaj palcem - tylko w prawo! Czart - mary, urze - hurze Obmyj ręce w tej miksturze. Czary - mary, edem - dedem Wykrzycz imię, razy siedem. Czary - mary, musisz rzec: Tyś jest mój, więc inne precz!!!!"
2022-04-11 14:29:11
kasia8921@vp.pl: Abracadabra mysie futro, wyniki konkursu już jutro! Hokus - pokus ciepła rtęć, książkę wygrać mam dziś chęć. Czary-mary stary szalu, omotaj jurora ox portalu :-) Bim sala bim złote kamienie, niech się spełni me życzenie!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: