Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kto się boi Wiecznomroku?

Srebrne Królestwo już raz pogrążyło się w ciemności i chaosie. Wiecznomrok zawładnął krainą. Jednak wtedy garstka nieustraszonych Wiedźm zdołała przegnać zło. Wiecznomrok jednak może powrócić przebudzony przez diaboliczną panią Hester...

„Przyjdą po ciebie, dzieweczko. Kobieta o fałszywej twarzy i mężczyzna, który nie rzuca cienia”.

Larabelle Lisica jest sierotą i jak daleko sięga pamięcią, jej sposobem na życie było przeczesywanie kanałów w poszukiwaniu skarbów. Dziewczyna stara się nie wychylać – to najlepsza strategia przetrwania w mieście, którego ulicami maszerują pozbawieni skrupułów – i podobno duszy – białodzieje, a mieszkańcy żyją w strachu przed dziką magią praktykowaną przez znienawidzone jędzuchy. Wszystko zmienia się w dniu, gdy w ręce Lary wpada tajemnicza drewniana szkatułka. To nieoczekiwane znalezisko wywraca jej życie do góry nogami – dziewczyna zostaje wciągnięta w wir zdarzeń, których nie rozumie, musi stawić czoła potężnej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. A po piętach cały czas depcze jej ktoś, kto… nie rzuca cienia.

„Wiecznomrok – porywający od pierwszego zdania, w równym stopniu zachwyca, co przeraża” – M.G. Leonard

„Szalona i wyjątkowa przygoda, skrząca się magią i wysławiająca potęgę przyjaźni” – Peter Bunzl

„Brawa za stworzenie świata, w którym zło i przemoc wydają się realne, a postacie pełne życia i wielowymiarowe. Ta książka przyprawia o szybsze bicie serca” – „Daily Mail”

„W wartkiej akcji i bogatym świecie autor przemycił całkiem poważną refleksję, czym są lojalność, odwaga oraz nadużycia władzy” – „The Independent”

Wiecznomrok

Autor: Ross MacKenzie
Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski
Wydawnictwo: Iuvi
Liczba stron: 352
Cena: 34,90 zł


Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was egzemplarz książki „Wiecznomrok”. Aby zdobyć powieść, należy napisać, jakiego fantastycznego szwarcbohatera boicie się najbardziej. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Rozwiązanie konkursu po weekendzie majowym.

 


Rozwiązanie konkursu: „Dawne i przyszłe wiedźmy”. To bez wątpienia było skuteczne zaklęcie – magia kasia8921@vp.pl na nas zadziałała. Zapraszamy po odbiór książki do siedziby Redakcji w Skoczowie (od pon. Do piątku w godz. 8-16.

Łyżka dziegciu, szklanka mleka – książka już na Ciebie czeka.
Broda kozła, szczypta czarta – jest na pewno wiele warta!
Oczy kruka, łyżka ługu – nie będziemy czekać długo! ?

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-22 19:23:17
św. Patryk.: no faktycznie jest taka rasa, to będą ci sami co boją się dyni, Harry Pottera, pokemonów itp
2022-05-02 10:17:39
kasia8921@vp.pl: Jak byłam małą dziewczynką, to oglądając bajkę "Muminki" byłam przerażona jak do Doliny Muminków nadchodziła Buka. Wtedy chowałam głowę pod poduszkę i czekałam, aż ten straszny dźwięk towarzyszący jej obecności się skończy. Teraz, mało czego się boję, ale... czułam lekki niepokój na widok Orków w filmie Hobbit.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: