Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj ręcznie robiony wisiorek „Solidarni z Ukrainą”

Skrawki Natury to cieszyńska manufaktura tworząca naczynia z ceramiki. Do końca marca cały dochód ze sprzedaży wyrobów na sklepie internetowym Pracowni przekazany zostanie na pomoc Ukrainie. Dodatkowo – gratis do każdego zamówienia dodawane są porcelanowe wisiorki w kolorach flagi Ukrainy. U nas taki wisiorek możecie wygrać w konkursie.

Kilka słów o pracowni

Pracownia ceramiczna Skrawki Natury powstała końcem 2020 w Cieszynie. Jej założycielem jest grafik i fotograf,  Andrzej Kłoda. „Skrawki” tworzone są rzadką, czasochłonną techniką, zwaną ceramiką agatową. Ta, wywodząca się z Japonii, metoda tworzenia naczyń, wyróżnia się pracą ręczną na każdym etapie produkcji (ceramik tworzy bez użycia koła garncarskiego). Ceramiczne i porcelanowe miseczki, osłonki, podstawki i talerzyki, tworzone w Cieszynie, już na pierwszy rzut oka wyglądają niepowtarzalnie i takie właśnie są – nie ma dwóch identycznych, każdy jest inny. To przedmioty z duszą, balansujące na pograniczu użytkowości i sztuki, inspirowane światem natury – pięknem kamieni naturalnych – agatu i  marmuru. To prawdziwe „skrawki natury”.

 

Pomoc Ukrainie

Asortyment manufaktury z Cieszyna dostępny jest online w Polsce, i za granicą. Polski sklep internetowy można znaleźć pod adresem: https://skrawkinatury.pl. Jeśli coś wpadnie Wam w oko – nie czekajcie długo z zakupem – prawie na pewno dostępna jest tylko 1 sztuka. Do końca marca cały dochód ze sprzedaży na sklepie Skrawkinatury.pl przekazany zostanie na pomoc mieszkańcom Ukrainy uciekającym przed wojną. Zebrana kwota przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

- Wydarzenia na Ukrainie tak mocno mną poruszyły, że postanowiłem przygotować limitowaną serię porcelanowych wisiorków w kolorach nieba i zboża – mówi Andrzej Kłoda, założyciel pracowni Skrawki Natury, rękodzielnik. - Produkcja jednej serii ceramicznych lub porcelanowych przedmiotów zwykle zajmuje mi około 3 tygodni. W obecnej sytuacji bardzo przyspieszyłem prace i wisiorki są gotowe. Chcę, by mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego oraz Klienci naszego Sklepu, nosząc te wisiorki, pokazywali naszym siostrom i braciom z Ukrainy, jak bardzo jesteśmy sercem z nimi – dodaje ceramik.

 

Konkurs

Odpowiedz e-mailem na sklep@skrawkinatury.pl na pytanie:

Jak zamiennie nazywa się technikę „ceramiki agatowej”?

10 osób, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi otrzymają ceramiczny wisiorek w kolorach flagi Ukrainy. Odbiór nagród w siedzibie naszej Redakcji, przy ul. Wałowej 3 w Skoczowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: