Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bohater, który wszystko psuje

Lubisz nietypowy humor i świat fantasy? Sporo czytasz? Masz naście lat? Mamy coś dla Ciebie!

Co łączy Froda, Wiedźmina i trzynastolatka, Alcatraza Smedry’ego? Wszyscy są bohaterami z podgatunku fantasy - high fantasy. Wszyscy są pewnego rodzaju antybohaterami, zwykłymi ludźmi (lub innymi istotami) zmuszonymi do wyjątkowych czynów niejako z przymusu, z przypadku.

Tak właśnie jest z nastolatkiem Alcatrazem, który bardziej niż z herosem kojarzy się z Jasiem Fasolą, gdyż wszystko, czego się dotknie – zepsuje. Jednak to właśnie Alcatraz będzie musiał stanąć do walki z mroczną organizacją władającą światem – Bibliotekarzami (tak, dobrze czytasz! dobrotliwa starsza pani skryta za grubymi jak denka od słoika okularami wcale nie jest tak niewinna, jak Ci się wydaje…).

Tak, jak powinno być w powieściach o niezwykłych nastolatkach, otrzymuje na swoje 13 urodziny nietypowy prezent – przesyłkę, spadek po nieżyjących rodzicach. W paczce nie ma jednak magicznego pierścienia, ani nawet zaproszenia do Hogwartu, ale kupka piasku… Piasku, który, wkrótce wszyscy będą chcieli mu ukraść... Alcatraz zyska nowych znajomych i nowych wrogów oraz przeżyje wiele mniej lub bardziej bohaterskich i niezwykłych przygód. Wir wydarzeń wciągnie bohatera tak, że ani się obejrzymy, a skończymy pierwszy tom jego przygód. Dlatego, byście zbyt nie musieli przebierać nogami z niecierpliwości w oczekiwaniu na kolejną książkę, mam dla Was dwa kolejne tomy przygód Alcatraza.

Dwa tomy (z pięciu) przygód Alcatraza pióra Brandona Sandersona, które miałam okazję przeczytać stanowią inteligentną i zabawną opowieść. Zwariowana fabuła, ciekawie prowadzona narracja (uważajcie! narrator lubi sobie żartować z czytelnika i czasami wpuszcza go w maliny!), nieszablonowi bohaterowie stanowią o sile tych powieści. Zarówno pierwszy, jak i drugi tom pełny jest niespodziewanych zwrotów akcji, więc na pewno nie będziecie się nudzić.

Natasza Gorzołka
 

Mamy dla jednego z naszych czytelników pierwszy i drugi tom powieści o Alcatrazie –„Piasek Raszida” i „Kości Skryby”. Jeśli chcesz zostać posiadaczem tych powieści – napisz, jaka jest Twoja ulubiona książka dla młodzieży i dlaczego. Nagrodzimy najciekawszą odpowiedź. Na odpowiedzi czekamy do 7 sierpnia br.

Kości Skryby
Autor: Brandon Sanderson
Data wydania: 2017-05-24
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7966-035-3
Cena: 29,90 zł

Piasek Raszida
Autor: Brandon Sanderson
Data wydania: 2017-02-15
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-7966-029-2
Cena: 29,90 zł

Obie książki można zakupić na stronie Wydawcy – IUVI
 

Konkurs zakończony!

Dziękujemy Wam za wspólna zabawę. Postanowiliśmy nagrodzić Użytkonika: manius1511, gdyż mniej w jego odpowiedzi było opisu, a więcej uzasadnienia. Po odbiór książek zapraszamy do siedziby Redakcji - Skoczów, Wałowa 3 (od pon-pt w godz. 8-16).

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-02 19:50:23
Altania: Jako, iż nie podaliście maila zakładam, że to tu, w komentarzu należy umieścić odpowiedź. :) Ponieważ dużo czytam, wybiorę dość nieszablonowo. Cykl \&quot;Temeraire\&quot; autorstwa Naomi Novik jest jednym z tych, od których w trakcie czytania nie można się oderwać. Akcja toczy się w alternatywnym świecie, w czasach wojen napoleońskich. Nie jest to jednak to samo, co możemy poznać w podręcznikach do historii. W wojnach wykorzystuje się także smoki, które walczą po stronach każdej szanującej się armii. Główny bohater, William Laurence jest kapitanem okrętu należącego do Wielkiej Brytanii. Pewnego razu przechwytuje on smocze jajo znajdujące się na Francuskim statku. Niestety (bądź stety) smok wykluwa się w czasie rejsu. Wybiera na swego \&quot;partnera\&quot; Laurence\'a. Od tamtej pory on i smok imieniem Temeraire walczyli po stronie brytyjskiej w ich siłach powietrznych. Okazało się, że smok należy do najrzadszej rasy Niebiańskich, które mieszkają tylko w Chinach w rezydencji samego Cesarza. No i tu właśnie zaczynają się ich przygody. Tomów jest aż 9, więc akcja rozwija się. Bohaterowie walczyli w różnych miejscach, byli m. in. w Chinach. Na całym świecie mieli wielu różnych przyjaciół jak i wrogów, przed którymi chronili tych pierwszych. To niesamowita historia fantasy o przyjaźni człowieka ze smokiem (bardzo inteligentnym smokiem), której nic nie jest w stanie zniszczyć. Pisana przyciągającym, prostym językiem. Przy czym zawiera także sporo faktów historycznych z tamtych czasów. Zdecydowanie warta przeczytania, ponieważ wiele dobrego można z niej wyciągnąć.<br />*PS. Hogwart piszemy przez t na końcu, nie przez d. :)
2017-08-03 16:24:39
Agat2508: Bardzo lubię czytać książki, jest to mój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu. <br /> Wolę te historie, w których od początku dzieje się coś magicznego.<br /> Moją ulubioną książką są \&quot; Kroniki Spiderwick\&quot;. Napisał ją Tony DiTerlizzi i Holly Black.<br /> Jako urozmaicenie tekstu możemy znaleźć przepiękne czarno-białe ilustracje, które przyciągają uwagę czytelnika.<br /> Książka opowiada o rodzeństwie Simonie, Mallory i Jaredzie. Dzieci razem z mamą przeprowadziły się do starego domu, w którym znajdują księgę napisaną przez Artura Spiderwicka. Autor twierdzi, że fantastyczne stwory żyją naprawdę. Tylko Jared wierzy, że jest to możliwe. Dopiero później jego rodzeństwo zaczyna przekonywać się, że to prawda. Wkrótce muszą stawić czoła złym goblinom i ich przywódcy ogrowi Mulgaratowi. Gdyby straszliwy stwór dostał księgę w swoje ręce zawładnąłby całym światem. Ta książka jest moją ulubioną, ponieważ lubię powieści fantastyczne z szalonymi przygodami i zwrotami akcji.
2017-08-07 23:51:07
manius1511: Najciekawszą książką dla młodzieży jest Mały Książę. Klasyka, ale nie nudy. Nie jest za długa, ale też nie za krótka. I mimo, że na pozór ciężko zrozumieć ten metaforyczny tekst, zawsze chętnie do niego wracam. Z biegiem czasu rozumiem tę książkę coraz lepiej, ale za każdym razem inaczej; za każdym razem wyciągam z tego tekstu coś nowego, coś mądrzejszego, coś potrzebnego w danym momencie. Tak, to baśń, bajka, z morałem, przesłaniem, która się nie starzeje i nie przemija, ale towarzyszy ludziom w każdym wieku i w każdej potrzebie. I choć niektórzy na pewno się do tego nie przyznają, każdy przynajmniej raz w życiu skorzysta z porad Małego Księcia... :)
2017-08-07 23:53:35
tygryska: A ja uwielbiam Harry\'ego Pottera :) Niby banalnie, a jednak z wielkim przesłaniem i mądrością życiową - jak już wielu czytelników zauważyło, dziwnym trafem przyjaźń i dobro zawsze zwyciężają, a młodzi czarodzieje mimo przeciwności losu zawsze zdążą zakończyć rok szkolny bez opóźnień :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: