Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bułhakow is dead (wygraj bilet)

Mamy dla Państwa jeden podwójny bilet na spektakl „Mistrz&Małgorzata Story” do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

„Bułhakow is dead!”, krzyczą twórcy spektaklu „Mistrz&Małgorzata Story” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Co więcej, dotrzymują słowa. „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Roberta Talarczyka nie ma w sobie nic z adaptacji szkolnej lektury. Książka sprzed 80 lat zachęciła twórców spektaklu do opowiedzenia o tragedii czeczeńskiej wojny, na którą często wysyłani są nieopierzeni młodzi Rosjanie, oraz sportretowania rozkapryszonych nowobogackich celebrytów - mieszkańców Rublowki. W tle świetna muzyka, w tym kultowej już dziś Piatnizzy.

Tym natomiast, co udało się twórcom spektaklu zachować z dzieła Bułhakowa, jest uderzenie w najważniejsze i ciągle wrażliwe struny rosyjskiej kultury i tragicznego rosyjskiego losu. W potężnej inscenizacji znajdujemy fundamentalne dla tej kultury pytanie o rosyjskie dzieje, zadane ponad 150 lat temu przez filozofa Piotra Czaadajewa, czy ciągle aktualną wersję sporu między okcydentalistami i słowianofilami. Ten pomysł na Bułhakowa, w którym podczas spektaklu aktorzy w przebraniu terrorystów opanowują teatr, musiał wywołać kontrowersje. Podobnie jak przedstawienie Chrystusa w ciele czeczeńskiego terrorysty czy Piłata jako rosyjskiego oficera. Ten spektakl trzeba zobaczyć nie tylko ze względu na świetną pracę scenografa Michała Urbana i Krzysztofa Maciejowskiego - odpowiedzialnego za opracowanie muzyczne.

Mamy dla Was jeden podwójny bilet na ten spektakl (29 stycznia, 19:00, Teatr Polski w Bielsku). Przekonajcie nas, że to właśnie Wy powinniście go wygrać. NA Wasze wpisy czekamy w komentarzach pod tą wiadomością do 28 stycznia, do godziny 12:00.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: