Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyńska Nohavicy i Andrusa

Gdybym się urodził przed stu laty w moim grodzie, u Larischów dla mej lubej rwałbym kwiaty w ich ogrodzie. Moja żona byłaby starsza córką szewca Kamińskiego, co wcześniej we Lwowie mieszkał. Kochałbym ją i pieścił chyba lat dwieście - to słowa chyba najbardziej znanej piosenki o Cieszynie autorstwa Jaromira Nohavicy. ''Cieszyńską'' zachwycił się też Artur Andrus, czym podbił serca słuchaczy radiowej Trójki.

 „Cieszyńska” / „Těšínská” - to już hymn Cieszyna. Nic więc dziwnego, że Muzeum Śląska Cieszyńskiego wraz z Muzeum Těšínska postanowiło przygotować wystawę na temat tego dzieła. – Wystawa przeniesie nas do Cieszyna u progu XX wieku – miasta wielu kultur, języków, zwyczajów i narodowości. Wystawa, która jest częścią projektu współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, zostanie otwarta 12 czerwca o godz.12.00 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego – mówi Irena French z Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Tego samego dnia wieczorem na kameralnym spotkaniu w Café Muzeum pojawią się Jaromír Nohavica oraz Artur Andrus. Dla Czytelników wspólnie z Muzeum Śląska Cieszyńskiego przygotowaliśmy trzy zaproszenia na to niezwykłe spotkanie. Zdobędą je osoby, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe:

„Těšínská” Jaromíra Nohavicy doczekała się już kilku wersji tłumaczenia na język polski. Kto jest autorem przekładu „Cieszyńskiej” wykonywanej przez Artura Andrusa?


Odpowiedzi prosimy przesłać e-mailem o tytule OX.pl na adres tesinska2013@gmail.com
Wszelkie informacje o projekcie oraz rozwiązanie konkursu znajdziecie na www.tesinska.muzeumcieszyn.pl

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: