Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

DIKANDA w cygańskim klimacie

Tworzą teksty we własnym języku, inspirują się kulturą Orientu, folklorem bałkańskim, macedońskim i cygańskim, są znani i lubiani w wielu zakątkach świata, szczególnie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Co to za zespół? DIKANDA!

DIKANDA to zespół, który powstał z pasji sześciu osób. Słowo "dikanda" pochodzi z jednego z afrykańskich dialektów i oznacza "rodzinę". Większość autorskich utworów Dikandy, powstała w ich własnym języku, określanym mianem Dikandish. Jednak zespół śpiewa również tradycyjne pieśni serbskie, macedońskie, węgierskie itd. DIKANDA wydała 5 płyt, a muzycy zagrali setki koncertów , wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach. Zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.  I Nagrodę i nagrodę publiczności na festiwalu "Folkherbst 2004" w Plauen czy tytuł płyta roku 2005 niemieckiego czasopisma "Folker" dla "Usztijo".


Zespół DIKANDA wystąpi już w najbliższy poniedziałek (09.09.2013) na Folk Festiwalu Etnopole  w Goleszowie (Etno Chata Topolej) o godz. 20:00. Bilety wstępu kosztują 30 zł.
 

Posłuchaj zespołu DIKANDA w piosence Jakhana Jakhana (Woodstock 2011)
Uwaga konkurs!

Mamy dla Was 2 bilety na koncert zespołu DIKANDA (występ na Folk Festiwalu Etnopole w Goleszowie 09.09.2013, poniedziałek, o godz. 20.00). Aby je zdobyć trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jedna z piosenek cygańskich, wykonywanych przez zespół DIKANDA nosi tytuł Ederlezi. Co znaczy to słowo?

Wygrywają dwie najszybsze poprawne odpowiedzi. Odpowiedzi prosimy zamieszczać pod tym artykułem w komentarzach. Jeden użytkownik może odpowiadać tylko raz.

 

Wygrywają:

zadyma, maniotoms

Gratulujemy!

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: