Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Doczesność w teologii Lutra

Zbliżający się jubileusz 500-lecia Reformacji, może być doskonała okazją do przybliżenia sobie nauk Marcina Lutra. Na pewno taką możliwość daje książka pt. ''Afirmacja Życia. Kwestia doczesności w teologii Marcina Lutra''.

Znana luterańska teolożka przedstawia w swoim wydawnictwie pogląd Marcina Lutra na kwestie pojęcia marności, ślubów zakonnych, stanów, do których zalicza się np. urząd kapłański. Czymś niezwykle ujmującym, jest dla autorki publikacji, twierdzenie Reformatora na temat współpracy Boga z człowiekiem na równorzędnych zasadach. Ciekawym wątkiem są także polemiki augustiańskiego mnicha z różnymi znanymi autorytetami, np. z współczesnym mu Erazmem z Roterdamu czy św. Augustynem. Istotnym elementem reformacyjnego prądu jest także stanowisko wobec wolności. Luter zachęca, aby nie postrzegać jedzenia picia i popędu seksualnego, jako czegoś przepełnionego złem, ale traktować to jako dary Boga, których nie należy nadużywać.

Książka Ireny Lichter ma charakter ponaddenominacyjny, którą można polecić chrześcijanom różnych wyznań.

Uwaga konkurs!!!

Mamy dla Was do rozdania jeden egzeplarz książki pt. "Afirmacja życia. Kwestia doczesności w teologii Marcina Lutra". Aby ją otrzymać wystarczy odpowiedzieć w komentarzu na pytanie; W jakim dniu obchodzone jest Święto Reformacji? Zwycięża osoba, która najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi.

Konkurs zakończony!

Najszybszy był Użytkownik: zdz2702. Gratulujemy. Po odbiór nagrody zapraszamy do siedziby redakcji (Skoczów, Wałowa 3, pon-pt, godz. 8:00-16:00) do 15 czerwca.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-05-26 16:44:10
zdz2702: 31 październik
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: