Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzielnica Meksykańska w Miasteczku Twinpigs już otwarta!

Konne pokazy kaskaderskie, napady na bank, warsztaty iluzji, Saloon, budynek Sheriffa, Desperados, Cinema 5d, Kino Emocji 6d, Family Coaster, Karuzela Trapera, ściana wspinaczkowa. A wszystko to w westernowym stylu do zobaczenia już w Żorach.

Jadąc "wiślanką" z Katowic w stronę gór, na wysokości Kleszczówki "wpada się" w krainę Dzikiego Zachodu. Po lewej stronie drogi rozciąga się sceneria rodem z filmów z Johnem Waynem. Budowa żorskiego miasteczka westernowego trwała od listopada 2010 roku. O samym pomyśle, inicjatywie Prezydenta Miasta  mówiło się od lat. Teraz nareszcie możemy  przekonać się na własne oczy, jak Miasteczko Twinpigs prezentuje się na żywo. Rodzinny park rozrywki, stylistyką nawiązujący do XIX- wiecznych miasteczek Dzikiego Zachodu, jest  atrakcją ponadregionalną i wizytówką miasta. Szansę na to daje m.in. położenie Żor przy głównych szlakach komunikacyjnych, ale tym co ma przyciągać tutaj turystów, są przede wszystkim niezwykłe atrakcje.

W miasteczku można spotkać prawdziwych Indian, kowbojów, poszukiwaczy złota w oryginalnych strojach z epoki, wszystko przygotowane tak, by przekazać prawdę o tej pięknej kulturze.  Codziennością są tutaj inscenizowane napady na bank, pojedynki rewolwerowców i jazda konna w stylu Western na Rodeo.

Miasteczko Twinpigs jest przede wszystkim miejscem  zabawy i rozrywki dla całej rodziny. Z myślą o młodszych gościach Miasteczko przygotowało takie animacje jak: płukanie złota, naukę dojenia krowy, plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami. Nie obędzie się bez tradycyjnych gier zręcznościowych takich jak: rzut podkową, rzut lassem, strzelanie z łuku oraz slackline , ekstremalny sport polegający na chodzeniu i wykonywaniu tricków na taśmie. Na wszystkich żądnych adrenaliny czeka kilkunastometrowa ścianka wspinaczkowa, gdzie pod okiem wyszkolonego instruktora każdy zdobędzie swój mały Mont Everest.

W Miasteczku Twinpigs można znaleźć Cinema 5d oraz Kino Emocji 6d najeżone efektami takimi jak: przestrzenna muzyka, trójwymiarowy obraz, wibrujące fotele poruszające się w rytm scenariusza filmu, odczucia powiewu wiatru, padający deszcz. Równie ciekawe są Akademia Szeryfa i Desperados. Zasada działania oparta jest na rywalizacji między graczami. Osoba, która zdobędzie największą ilość punktów, zostaje zwycięzcą. Gracz może zostać prawdziwym pogromcą Dzikiego Zachodu. Połączenie interaktywności urządzenia z jego stylistyką przenosi uczestników w świat realnego westernu.

Dostępna jest już Dzielnica Meksykańska z charakterystyczną bramą w tym klimacie. To wyjątkowe miejsce, które oddaje klimat i pozwala przenieść się w dawne czasy meksykańskich wiosek.  W Dzielnicy Meksykańskiej można skorzystać z wielu nowych atrakcji zapewniających świetną zabawę. Między innymi do Państwa dyspozycji jest Karuzela Trapera, Family Coaster. Karuzela Trapera to urządzenie wprawione w ruch rotacyjny i wokół własnej osi, zjeży włosy na głowie każdemu śmiałkowi, a przejażdżka naszym Family Coasterem rozweseli buzie najmłodszych bywalców Miasteczka. ­ Warto zauważyć, że w Miasteczku z każdej atrakcji można korzystać do woli i wszystkie są w cenie biletu.

Po wysiłku i zabawie możemy odpocząć w Saloonie lub  amerykańskiej restauracji typu steak-house. Lokale wchodzą w skład trzygwiazdkowego obiektu hotelowego, którego otwarcie zaplanowane jest jeszcze w wakacje. Z kolei na jesień zostanie otwarty imponujący Roller Coaster w skałach, gdzie przeciążenia w pętli będą sięgać 4G! To jednak nie wszystkie atuty parku, którego oferta - zgodnie z założeniami twórców - będzie stale się poszerzać. 
 
Szczegółowe informacje o otwarciu oraz możliwość zdobycia darmowych wejściówek na: www.twinpigs.eu oraz  http://www.facebook.com/miasteczko.twinpigs

Serdecznie zachęcamy!

Uwaga konkurs! Dla Naszych czytelników mamy 5 jednoosobowych wejściówek do Miasteczka Twinpigs. Aby je zdobyć, trzeba jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie, wybierając jeden z podpunktów a,b,c:
O której godzinie można zobaczyć inscenizowany napad na bank w Miasteczku Twinpigs?

A.      12:00
B.      15:00
C.      17:00

Wygrywa 5 najszybszych poprawnych odpowiedzi. Odpowiedzi proszę zamieszczać pod tą wiadomością.

Konkurs zakończony!

Najszybciej poprawną odpowiedź ( b -15.00) podali: bella09, Laura717, basia854, melrose1 i walus07. Gratulujemy! Wejściówki można odebrać w sidzibie Portalu OX.PL (Skoczów, ul. Wałowa 3) od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00.

artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: