Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grupa Rafała Kmity ''Wszyscyśmy z jednego szynela''

Grupa Rafała Kmity wystąpi w Bielsku ze spektaklem ''Wszyscyśmy z jednego szynela''. Muzycznokabaretowe przedstawienie już w najbliższa niedzielę, 25 stycznia. Mamy dla Was bilety!

Spektakl w reżyserii Rafała Kmity z Agatą Myśliwiec, Grzegorzem Kliśem, Jackiem Stefanikiem, Arkadiuszem Lipnickim, Piotrem Plewą, Krzysztofem Pluskotą, Dariuszem Starczewskim, Karolem Wolskim i Michałem Kulą (głos narratora) grany jest nieprzerwanie od 1997 roku. Teatralno-kabaretowy, muzyczny spektakl inspirowany XIX-wieczną kulturą rosyjską i literaturą, np. Gogol, Czechow, Tołstoj czy Dostojewski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów, którzy doceniają nie tylko głębię, ale i aluzyjność, humor i kabaretowe zacięcie przedstawienia.

- Postaci, skądinąd znane, ukazywane są w nowych, jeszcze bardziej absurdalnych kontekstach, niż by ich umieścili rosyjscy autorzy, a nad wszystkimi działaniami ludzi unosi się melancholijny słowiański duch. Ozdobą spektaklu są świetnie napisane piosenki, swobodnie przechodzące od szalonego śmiechu do delikatnego liryzmu. Muzykę do nich skomponował Janusz Wojtarowicz i dzięki niej można to rozśpiewane przedstawienie umieścić gatunkowo na granicy musicalu. Wszystko to, co się dzieje na scenie, jest, jak przystało na kabaret, aluzyjne, uwspółcześniane i przede wszystkim – bardzo zabawne, wywołujące u publiczności salwy śmiechu – czytamy w opisie.

 

Grupa Rafała Kmity "Wszyscyśmy z jednego szynela"
25.01.2015, godz.18.00
TEATR KOMEDII KUBY ABRAHAMOWICZA
(Klub Klimat, ul. Mostowa 5, Galeria Sfera)
Bielsko-Biała

Posłuchaj piosenki ze spektaklu:

Grupa Rafała Kmity to polski kabaret literacki założony w 1993 roku, działający w Krakowie. Popularność Grupa zdobyła w pierwszej połowie lat 90., kiedy to trzy razy z rzędu zdobyła najwyższe wyróżnienia na Przeglądzie Kabaretów PaKA (lata 1993-1995).

Bilety można kupić online: www.teatrkomedii.pl lub... wygrać w naszym konkursie:

Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na spektakl "Wszyscyśmy z jednego szynela" (25.01.2015, godz. 18.00). Aby zdobyć jedno podwójne zaproszenie, trzeba jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie: czym jest tytułowy szynel? Dwie najszybsze osoby, które odpowiedzą poprawnie, otrzymają bilety. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: konkurs@ox.pl

Konkurs zakończony! Byliście naprawdę szybcy - w ciągu niespełna godziny spłyneło do nas kilkanaście odpowiedzi. Uznaliśmy za poprawną zarówno odpowiedź, że szynel to płaszcz, jak i tytuł opowiadania Gogola. Najszybsze były: Gabriela M. (gab2588) i Beata W. (Becia77).

vdka
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: