''Inne rozkosze'' Jerzego Pilcha na krakowskiej Scenie STU

Spektakl, którego akcja rozgrywa się na obszarze Śląska Cieszyńskiego ponownie zagości na scenie krakowskiego Teatru STU.

„Inne rozkosze” w reżyserii Artura „Barona” Więcka będzie można zobaczyć 30 i 31 stycznia na deskach krakowskiego Teatru STU w Krakowie.

Głównym bohaterem Innych rozkoszy jest Kohoutek (Tomasz Schimscheiner) - koneser kobiecych wdzięków, niewierny mąż, nadwrażliwiec i życiowy nieudacznik mieszkający razem z wielopokoleniową rodziną na prowincji. Jego spokojne życie zakłóca nagłe pojawienie się Aktualnej Kobiety, zdecydowanej pozostać z nim już na zawsze. Przerażony Kohoutek postanawia ukryć niepożądanego gościa przed rodziną. Kwateruje kochankę na strychu opuszczonej przedwojennej rzeźni.

Jak każda wybitna sztuka – daje nam ten Pilchowy teatr szansę na swoistą katharsis: oto bowiem patrzymy na scenę, na której rozgrywa się nasze życie, nasz los. Bo może nie każdy z nas jest doktorem weterynarii, ale każdy z nas jest Kohoutkiem rozpaczliwie poszukującym swojej drogi wśród tych czy innych – cudownych i koszmarnych - rozkoszy tego świata, tego życia…” – pisze Bronisław Maj, znawca twórczości Pilcha, prywatnie przyjaciel pisarza.

Scenerią teatralnej opowieści o Kohoutku jest Śląsk Cieszyński, mityczna kraina lat dziecięcych Jerzego Pilcha. Zamieszkują ją rozmaite indywidua, postaci przedstawione humorystycznie, ale i z pełnym ciepła i nostalgii zrozumieniem dla wszelkich słabostek i niedociągnięć ludzkiej natury. Czas płynie tu nieśpiesznie, a najbardziej zaskakujące wydarzenia całkiem naturalnie wplatają się w rytm codziennych zajęć.

„Inne rozkosze” to zapowiedź dowcipnej i przenikliwej teatralnej opowieści o odwiecznej walce kobiecej determinacji i męskiej niedojrzałości. W dwóch styczniowych przedstawieniach na Scenie STU wystąpią: Tomasz Schimscheiner, Joanna Pocica, Pamela Adamik, Dominika Bednarczyk, Marek Litewka, Anna Tomaszewska, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Róg, Olga Więcek.

Więcej o spektaklu: https://www.scenastu.pl/spektakle/inne-rozkosze


UWAGA!

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Inne rozkosze” 30 stycznia 2018r. Wygra je ta osoba, która poda tytuł i wymyśli krótką scenę, która mogłaby być zalążkiem scenariusza nowego spektaklu. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 28 stycznia 2018r. włącznie. Rozwiązania prosimy wysłac na adres redakcja@ox.pl (koniecznie z adresu zarejestrowanego na portalu OX.PL)
 

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją