Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Inne rozkosze'' Jerzego Pilcha na krakowskiej Scenie STU

Spektakl, którego akcja rozgrywa się na obszarze Śląska Cieszyńskiego ponownie zagości na scenie krakowskiego Teatru STU.

„Inne rozkosze” w reżyserii Artura „Barona” Więcka będzie można zobaczyć 30 i 31 stycznia na deskach krakowskiego Teatru STU w Krakowie.

Głównym bohaterem Innych rozkoszy jest Kohoutek (Tomasz Schimscheiner) - koneser kobiecych wdzięków, niewierny mąż, nadwrażliwiec i życiowy nieudacznik mieszkający razem z wielopokoleniową rodziną na prowincji. Jego spokojne życie zakłóca nagłe pojawienie się Aktualnej Kobiety, zdecydowanej pozostać z nim już na zawsze. Przerażony Kohoutek postanawia ukryć niepożądanego gościa przed rodziną. Kwateruje kochankę na strychu opuszczonej przedwojennej rzeźni.

Jak każda wybitna sztuka – daje nam ten Pilchowy teatr szansę na swoistą katharsis: oto bowiem patrzymy na scenę, na której rozgrywa się nasze życie, nasz los. Bo może nie każdy z nas jest doktorem weterynarii, ale każdy z nas jest Kohoutkiem rozpaczliwie poszukującym swojej drogi wśród tych czy innych – cudownych i koszmarnych - rozkoszy tego świata, tego życia…” – pisze Bronisław Maj, znawca twórczości Pilcha, prywatnie przyjaciel pisarza.

Scenerią teatralnej opowieści o Kohoutku jest Śląsk Cieszyński, mityczna kraina lat dziecięcych Jerzego Pilcha. Zamieszkują ją rozmaite indywidua, postaci przedstawione humorystycznie, ale i z pełnym ciepła i nostalgii zrozumieniem dla wszelkich słabostek i niedociągnięć ludzkiej natury. Czas płynie tu nieśpiesznie, a najbardziej zaskakujące wydarzenia całkiem naturalnie wplatają się w rytm codziennych zajęć.

„Inne rozkosze” to zapowiedź dowcipnej i przenikliwej teatralnej opowieści o odwiecznej walce kobiecej determinacji i męskiej niedojrzałości. W dwóch styczniowych przedstawieniach na Scenie STU wystąpią: Tomasz Schimscheiner, Joanna Pocica, Pamela Adamik, Dominika Bednarczyk, Marek Litewka, Anna Tomaszewska, Edward Linde-Lubaszenko, Andrzej Róg, Olga Więcek.

Więcej o spektaklu: https://www.scenastu.pl/spektakle/inne-rozkosze


UWAGA!

Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na spektakl „Inne rozkosze” 30 stycznia 2018r. Wygra je ta osoba, która poda tytuł i wymyśli krótką scenę, która mogłaby być zalążkiem scenariusza nowego spektaklu. Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 28 stycznia 2018r. włącznie. Rozwiązania prosimy wysłac na adres redakcja@ox.pl (koniecznie z adresu zarejestrowanego na portalu OX.PL)
 

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: