Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jak wytresować człowieka?

Jak wytresować człowieka? To pytanie od dawna zadaje sobie wiele smoków. Poradnik pozwala poznać odpowiedzi na podstawowe pytanie - czym żywić człowieka, jak go wychowywać i co robić, żeby zmądrzał.

Jeśli jesteś człowiekiem - wyobraź sobie, że smoki istnieją. I że są mądrzejsze od ludzi! Na dodatek potrafią czarować. Ale wcale nie mają łatwego życia, muszą za pomocą magii ukrywać się przed ciekawskimi ludźmi. Kiedy jednak smok dostanie pod opiekę człowieka, to nie od razu wie, jak z nim postępować, dlatego powstał ten poradnik stworzony przez smoczycę – Pannę Drake.

Kto jak kto, ale Panna Drake ma doświadczenie w postępowaniu z ludźmi. Opisując swoje przygody z nowym, niespodziewanym pupilem – nad wiek wygadaną Winnie, Panna Drake krok po kroku objaśnia tajniki smoczo-ludzkich kontaktów.

Dziewięciolatka nie należy do najłatwiejszych „w obsłudze” – jest ciekawska, uparta i nieposłuszna. Mimo to, Panna Drake podejmuje się zadania wychowania jej na idealną towarzyszkę. Nie wszystko jednak idzie po myśli smoczycy. Magiczne stworzenia, które Winnie narysowała w czarodziejskim szkicowniku, uciekają i zagrażają miastu. Czy uda się złapać wszystkie szkicelungi zanim świat magii padnie w gruzach?

Powieść napisało wspólnie dwóch autorów - chińsko-amerykański pisarz głównie literatury dziecięcej Laurence Yep i poetka i pisarka Joanne Ryder. Za stronę artystyczną odpowiada zaś Mary GrandPre, artystka znana głównie z ilustracji do amerykańskiego wydania Harrego Pottera. „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” przeznaczony jest dla dzieci. Książka to ponad dwieście stron świetnej zabawy z fantastycznymi bohaterami i niesamowitymi przygodami uzupełniona o ciekawe rysunki (nie ma ich dużo, ale spodobają się najmłodszym i urozmaicą lekturę). Jeśli jesteśmy przy stronie graficznej, uwagę zdecydowanie przyciąga piękna okładka z raczącymi się herbatką głównymi bohaterkami książki. Żadne dziecko nie powinno się nudzić, akcja toczy się błyskawicznie. Szczególnie zadowoleni będą ci, którzy nie przepadają za długimi opisami – w tej książce nie ma ich praktycznie w ogóle, a powieść mogłaby stanowić niemal gotowy scenariusz filmu.

Natasza Gorzołka


„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi”

Autor: Laurence Yep, Joanne Ryder
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 208

Wydawnictwo IUVI

Książkę można zakupić w cenie 15.34 pod tym linkiem.

 

Uwaga konkurs!
Mamy dla jednego z naszych Czytelników/Czytelniczek jeden egzemplarz książki „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi”. Aby go zdobyć, napisz jaki jest Twój ulubiony smok (filmowy lub literacki) i dlaczego. Na odpowiedzi czekamy w komentarzach pod tą wiadomością do końca 14 sierpnia br. Wybierzemy najciekawszą z nich.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Wszystkie były ciekawe, ale najbardziej przypadła nam do gustu - za lekki ton - odpowiedź Użytkoniczki tygryska. Gratulujemy zwyciężczyni, wszystkim pozostałym dziękujemy za wspólną zabawę (wkrótce kolejne konkursy - bierzcie udział, a szczęście i do Was się uśmiechnie). Książkę można odebrać w siedzibie portalu - Skoczów, ul. Wałowa 3 (od pon do pt w godz. 8-16).
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-08-05 22:45:15
Altania: Eh, co do smoków, czyli moich ulubionych istot magicznych dużo by tu wymieniać. <br />Mogę wymienić dwa? xD<br />Na pewno jest to Cierń z serii \&quot;Dziedzictwo\&quot; autorstwa Christophera Paoliniego, za jego silną wolę w walce ze złym królem Galbatorixem i za sprzeciwieniu się mu w odpowiednim momencie mimo wielu cierpień, przez które musiał przejść w swym życiu.<br />Drugi z nich to Temeraire z cyklu\&quot;Temeraire\&quot; autorstwa Naomi Novik. Bardzo inteligentny smok Cesarski. Mistrz ciętej riposty i przy tym wielki wielbiciel literatury. I jak tu go nie pokochać? <br />Tu jego wypowiedź na temat rozrywek w Londynie :) <br />\&quot;No cóż, w mieście mieszka dużo ludzi, tak więc jest w okolicy wiele różnych rozrywek - spróbował.<br />- Na przykład więcej książek?\&quot;
2017-08-06 01:09:33
Bubaszak: Moja wypowiedź jest poza konkursem:D Uważam że najlepszy smok ze wszystkich to jest ten nasz polski,słowiański i pogański Miluś bohater komiksów z Kajko i Kokoszem.Polecam,,Szkołę Latania\&quot;.
2017-08-10 12:28:01
lemurek1991: Moim ulubionym smokiem literatury fantastycznej jest Smaug, z tolkienowskiego "Hobbita".<br />Był wielki i zły więc posiadał te cechy, które standardowo nadaje się smokom. <br />Chytrość i miłość do błyskotek, która przyćmiewała nawet piękno kobiet. <br />Smok żył aby zdobywać. Wygnał z północy ludzi oraz pracowite krasnoludy, by w końcu osiedlić się na ogromnej stercie zgromadzonych przez siebie świecidełek i sycić oczy ich blaskiem...<br /><br />Dlaczego mój ulubiony? Może dlatego, że odzwierciedla idealnie współczesnego człowieka. Tak, tak nie wrzucajmy zaraz wszystkich do jednego worka powiecie, ale przyznajcie, że w dzisiejszych czasach człowiekiem rządzi jak Smokiem chęć zdobycia i posiadania wszelkich skarbów. <br />Tolkien pokazał nam smoka, takim, jakim go sobie od zawsze wyobrażaliśmy. Czarne, złe serce, całkowicie przesiąknięte żądzą posiadania wszelkich skarbów. Chytrość, wiedza, siła, wszystko podporządkowane jednemu celowi - palić, zdobywać i się wzbogacać. Jestem realistką, a Smaug jest typowym odzwierciedleniem dzisiejszego człowieka... Niestety...<br />
2017-08-14 23:43:33
tygryska: Uwielbiam wielką Smoczycę ze "Shreka"<br />Bo cechy ma w sobie niejednego człowieka:<br />Niebrzydka, lecz nie jest też piękną<br />Nie jest typem, przed którym kolana miękną<br />(z zachwytu). I trochę w obejściu surowa bywa<br />Zdarza się też, że niedostępną zgrywa.<br />Pod tym płaszczykiem grozy dość grubym<br />Kiedy spotyka się ze swym lubym<br />Potrafi poskromić wszelkie pragnienia<br />Pokochać osła bez marudzenia.<br />Ona - ognista, ogromna, silna, <br />Lecz kiedy trzeba - bywa przymilna<br />A on - uparty, głupiutki i mały<br />Tak się zwierzaki połączyły w pary.<br />Smoczyca lojalna, pomocna bywa<br />Wewnętrznym ciepłem ze złem wygrywa.<br />I tak, jak w życiu czasem się zdarza:<br />Chociaż z zewnątrz ktoś nas przeraża<br />Chociaż wydaje się brzydki, paskudny,<br />Chociaż charakter miewa może za trudny<br />I chociaż w nerwach czasem mosty pali<br />Choć temperamentem niejednego powali<br />To brzydal z wnętrzem ciekawym właśnie<br />Moim ulubionym jest smokiem spośród wszystkich baśni!<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: