Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jest i miłość, i radość, groza i...kanibalizm. Dwie premiery książkowe w Skoczowie

Galeryjka Miejska ARTadres prowadzona przez Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'' zaprasza na promocje dwóch książek: ''Beskidników'', powieści zbójnickiej Stanisława Noworyta oraz książki Janusza Spyry pt. ''Zaginiony ślad Żydów na Śląsku Cieszyńskim''. Jeden egzemplarz 'Beskidników'' mamy dziś dla Was w konkursie!

Promocja książki "BESKIDNICY" autorstwa Stanisława Noworyta odbędzie się 27 listopada 2013r. w ARTadresie. Jak można przeczytać w opisie wydawcy: "Impulsem do napisania "Beskidników" - powieści zbójnickiej, było dla autora zetkniecie z siedemnastowiecznym rękopisem: Acta spraw Złoczyńców wszelakich, Dekreta skazańców Exequciei ostatecznej... Znad kart tchnących grozą niepohamowanego okrucieństwa wyłaniają się obrazy zapełnione postaciami pasterzy, kramarzy, kupców, kapłanów, zbójników, dworzan i mieszczan żywieckich, noszących współczesne nazwiska starych góralskich rodów, w ich ówczesnej obyczajowości  i obrzędowości (nie wyłączając rytualnego kanibalizmu), z reliktami starosłowiańskiej religii wobec zwycięskiego chrześcijaństwa. I, jak to w życiu bywa, jest czas oraz miejsce na miłość, radość i rozpacz, na zabawę, pijatykę i kaźń, na dzielność, brawurę i na pospolite łotrostwo, na bezgraniczną chciwość, gotową na każdy rodzaj poświecenia, w drodze po ukryte skarby. Tacy bowiem byli, nieznani dotąd, bohaterowie tej ziemi - beskidnicy."

Kolejna promocja odbędzie się 2 grudnia 2013r. o godz. 16.00, Promocja książki "ZAGINIONY ŚLAD ŻYDÓW NA ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM" autorstwa Janusza Spyry, zwieńczy wystawę tematyczną,  którą można zobaczyć w ARTadresie.

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was jeden egzemplarz "Beskidników". Aby go zdobyć, napisz w komentarzu pod tą wiadomoscią, którym zbójnikiem chciałbyś być i dlaczego. Nagrodzimy najciekawsze komentarze. Konkurs trwa do 25 listopada br.

Konkurs zakończony!

Książkę otrzymuje użytkowniczka: ewaraj3. prosimy o przesłanie mailem imienia i nazwiska na adres konkurs@ox.pl Nagroda (po przesłaniu danych) będzie do odbioru podczas promocji książki 27 listopada 2013r. o 17.00 w skoczowskim ARTadresie.


(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: