Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Katowice mają Mariacką, a gdzie bawić się u nas?

Katowice mają ulicę Mariacką, a gdzie - według Was - najlepiej bawić się na Śląsku Cieszyńskim? Pomóźcie nam stworzyć listę ciekawych klubów i knajp na Śląsku Cieszyńskich. Pretekstem jest płyta "Mariacka" - zapis koncertu, który odbył się w jesienią zeszłego roku na tej ulicy. Ona będzie nagrodą w naszej zabawie.

Historia katowickiej Mariackiej liczy sobie ponad 100 lat (od 1876 r. nazywała się Richard Holtzestraße, dzisiejszą nazwę zyskała w 20-leciu międzywojennym). W kamienicach mieszczańskich znajdowały się eleganckie restauracje i cukiernie, a także banki i hotele. Już w międzywojniu Mariacka znana była jako ulica prostytutek - ta „sława” przetrwała aż do pierwszych lat 21. wieku. W 2008 roku Mariacką przekształcono w deptak. Pierwsze kawiarnie i galerie otwierano powoli. Potem zmiany następowały coraz szybciej. Niewiele osób pamięta, że powstanie Mariackiej było zainspirowane ostrawską ulicą Stodolni.

„Mariacka” jest zapisem fragmentu koncertu, który – w ramach festiwalu plenerowego Lajera na Mariackiej – odbył się 16 października 2011 roku. Na scenie pojawili się popularni artyście z naszego województwa, których utwory znalazły się na płycie: Mofoplan, St. James Hotel, Konopians, Muariolanza, Mirek Rzepa, Łapka Rzepa Głuch oraz Beltaine. Jest też bliski nam aspekt tej płyty - jej sponsorem jest między innymi Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie.

Dzięki uprzejmości Falami (wydawcy płyty) dla Czytelników OX.pl mamy dwa egzemplarze „Mariackiej”. Wiemy, że znacie się na muzyce i lubicie dobrą zabawę. Z nią właśnie będzie związany nasz konkurs. W komentarzach pod tą wiadomością napiszcie, jaki według Was jest najciekawszy klub/knajpa na Śląsku Cieszyńskim. Szukamy miejsc, gdzie można potańczyć, posłuchać muzyki, po prostu dobrze się bawić. Prosimy o krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Najciekawsze dwa uzasadnienia nagrodzimy płytą, a Wasze propozycje posłużą nam do stworzenia artykułu o ciekawych klubach Śląska Cieszyńskiego. Na Wasze wpisy czekamy do 7 czerwca do godziny 12:00.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: