Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobranocka w Cieszynie

Kolejny interesujący koncert przed nami. Miłośnicy rockowego dobrego grania powinni już dziś zarezerwować sobie czas w piątek (21.04) o godz. 20. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury zagra zespół Kobranocka.

Kobranocka to  legendarna toruńska kapela, to która gra nieprzerwanie ponad dwadzieścia pięć lat! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski – ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego…  Kobra poznał Ordynata z powodów „militarnych” w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi „List z poligonu”). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: „jedyne wyjście to było założenie kapeli”. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego występu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.

Koncert grupy odbędzie się w cieszyńskim COK (ul. Rynek 12), w piątek 21 kwietnia o godz. 20:00. Bilety w cenie 25 zł można zakupić w przedsprzedaży (szczegóły tutaj: http://www.domnarodowy.pl/bilety-platne-przelewem/ ) lub 30 zł w dniu koncertu.

UWAGA KONKURS (zakończony):
Wraz z organizatorem przygotowaliśmy dwie wejściówki na koncert - aby je zdobyć prosimy w komentarzu napisać który utwór zespołu najbardziej lubisz i dlaczego akurat ten. Bilety otrzyma ta osoba, która zdaniem redakcji udzieli najciekawszej odpowiedzi.

(red)

Rozwiązanie:
Bilety trafiają do użytkownika o loginie: Bristol prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ox.pl)źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-04-19 11:55:11
monikaG152: Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
2017-04-19 11:55:23
monikaG152: Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
2017-04-19 12:30:34
miksereczek: Zdecydowanie \"Kocham Cię jak Irlandię\"! dlaczego? Właśnie dzięki tej piosence umiem grać na gitarze! Ach te godziny spędzone nad chwytami... To był pierwszy zagrany przeze mnie utwór!
2017-04-19 12:43:55
łopica: \&quot;Dotykaj delikatnie\&quot; śpiewa Tomek Żółtko :P<br /><br />A świetnym utworem jest \&quot;Więc mi zdejmij z czoła znamię\&quot;, ale nie powiem dlaczego, bo na koncert nie mam czasu iść. ;)
2017-04-19 15:51:31
kuqi21: Najbardziej lubię utwór \&quot; I nikomu nie wolno się z tego śmiać\&quot; za ponadczasowy tekst i mocne rockowe brzmienie, nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć ten utwór na żywo ;)
2017-04-19 18:43:01
rudi: Moją ulubiona piosenką Kobranocki jest \&quot;Przystojny Stefan\&quot;. Od pewnego czasu nucę ja sobie w różnych życiowych sytuacjach. Ja- tak jak i tytułowy Stefan  mam taką wadę że ściąga mnie ostatnio niefart. A to sobie coś złamie, a to na rowerze mam kraksę. Dodatkowo uwielbiam ta piosenkę za chwytliwą , szybką muzykę. To by był fart jakbym wygrała  ten bilet! Może w końcu odczepił by się ode mnie \&quot;Stefanowy niefart\&quot; :)
2017-04-19 18:54:08
adamm666: Moja ulubiona piosenka to \&quot;intymne życie mrówek\&quot; piosenka pokazuje jak malutcy jesteśmy w życiu i jak bezsensowne jest znaczenie naszego istnienia. Każdy z nas jest taką \&quot;mróweczką\&quot;. Przy piosence noga aż sama się rwie do przytupywania. Był bym wielce uradowany gdybym mógł zabrać moją mróweczkę na koncert :)<br />
2017-04-19 20:58:08
Yaro80: Ja wybrałbym piosenkę \&quot;Kocham Cię jak Irlandię\&quot; a dlaczego bo miałem okazję wyjechać a nie wyjechałem z tego pięknego kraju czyli Polska mimo tego że wielu mnie do tego namawiało dalej będę żył iluzją że w końcu się coś tutaj zmieni a musi się coś zmienić żeby dalej szedł ten Kraj do Przodu!
2017-04-19 23:36:50
komis@lizmar.pl: \&quot;I nikomu nie wolno z tego śmiać\&quot; -Jarocin \'88 I nagroda dla Kobranocki, ktoś to jeszcze pamięta? 29 lat....
2017-04-20 08:37:14
Bristol: Miałem kiedyś na winylu pierwszą płytę Kobranocki (\&quot;Sztuka jest skarpetką kulawego\&quot;). Często pożyczałem ją różnym znajomym, chodziła z rąk do rąk, aż któregoś dnia wróciła do mnie z paskudną rysą na utworze \&quot;Dałaś mi w brzuch tortowym nożem\&quot;. I już nie mogłem tego utworu wysłuchać w całości, bo płyta zaczęła \&quot;przeskakiwać\&quot; (musiałem przesuwać igłę o kilkanaście sekund do przodu). Byłem wściekły, a zarazem coraz bardziej tęskniłem do tej piosenki, bardzo chciałem usłyszeć ją znowu w całości, ale, niestety, nie mogłem (były to czasy bez internetu i nie można było sobie po prostu ściągnąć pliku mp3). I ta piosenka - z powodu niedosytu, jaki pozostawał za sprawą paskudnej rysy - stała się moją ulubioną i pozostała taką do dziś.
2017-04-20 11:45:15
steffi3: Sztuka jest skarpetką kulawego - kaseta przegrana cichaczem od starszego brata gdy był w szkole... A później przez słuchawki (żeby brat nie słyszał) przesłuchiwanie w kółko każdej piosenki. List z pola boju, Biedna Pani - piosenki mojego dzieciństwa - do dziś znam na pamięć...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: