Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert Dżemu w Ustroniu

Koncert legendy polskiej sceny muzycznej, zespołu Dżem, będzie kolejnym muzycznym wydarzeniem tegorocznego Magicznego Lata w Ustroniu. Weterani muzyki rock i blues w Polsce zagrają na deskach ustrońskiego amfiteatru w sobotę (6.08.11) o 19.30.

To jedno z najbardziej wyczekiwanych przez fanów muzyki wydarzeń tego lata w regionie. Dżem to klasyka polskiej muzyki z przebojami takimi jak: "Czerwony jak cegła", "Whisky", "Sen o Viktorii", "Wehikuł czasu", "Harley mój", "Jak malowany ptak", "List do M" i wiele, wiele innych utworów.

Zespół rozpoczął działalność w 1973, nie miał nazwy, ani własnego repertuaru, koncertował niezobowiązująco. Dopiero gdy sytuacja zmusiła członków zespołu do zapełnienia wolnego miejsca na plakacie, stanęło na nazwie Jam, bo na czymś stanąć musiało. A Jam wziął się od jammowania. Polski zapis nazwy trafił się – zupełnym przypadkiem kierującym ręką organizatorki jednego z koncertów – w roku 1974. Potem były Jarocin ’80, który spowodował, ze zespół, mimo iż nie wygrał konkursu, stał się szerzej znany. W Jarocinie zespół wystąpił w składzie  Riedel - Falińscy - Adam Otręba - Jerzy Styczyński (gitara).  Wszakże i ten skład nie utrzymał się długo, co było typowe dla dalszych losów grupy.

Zespół przez kolejne lata dużo koncertował, również za granicą, jednak przez dłuższy czas miał problem z wydaniem longplaya, co nastąpiło dopiero w 1985 roku ("Dżem" lub "Dzień, w którym pękło niebo" - koncertowa i "Cegła" - studyjna) pod opieką menadżerską Marcina Jacobsona. Kaseta „Dżem”, nagrana w l984 na żywo na świnoujskiej FAMIE (a od 92 wznawiana na płytach jako „Dzień, w którym pękło niebo”), dziś – ze względu na nie zgrywany dźwięk – ma raczej historyczne znaczenie, ale wtedy robiła wrażenie...  samą swą obecnością. Natomiast nagrany i wydany w 1985 roku album „Cegła” to już ścisły kanon polskiego rocka,a przy okazji największy bestseller w dziejach Dżemu. Później, aż do 1994 roku Dżem umacniał swoją pozycję na rynku muzycznym, choć wielokrotnie zmieniał skład a także menadżera. Pojawiły się również problemy z wokalistą, Ryszardem Riedlem. Kiedy w 1994 roku Riedel zmarł, zespół długo szukał i zmieniał wokalistów. Do 2000 roku śpiewali z "Dżemem" Jacek Dewódzki, od tej pory do dziś wokalistą pozostaje Maciej Balcar.

Z tym kawałkiem polskiej historii muzyki, którą reprezentuje zespół, mogą zetknąć się widzowie ustrońskiego amfiteatru już w najbliższą sobotę (06.08.11). "Dżem zagra o 19.30, a jego koncert poprzedzi występ grupy bluesowej "Droga ewakuacyjna" z Siemianowic Śląskich. 

Bilety na sobotni koncert Dżemu można kupić już od 45zł: - Zgodnie z zapowiedziami dla wszystkich osób posiadających bilety z sobotniego koncertu Budki Suflera przygotowaliśmy niespodziankę. Bilet wstępu w przedsprzedaży na koncert zespołu Dżem w rewelacyjnej cenie 45zł! Bilety do odbioru tylko i wyłącznie w Ustroniu w sklepie Laurus przy ul. Cieszyńskiej 51. Gorąco zapraszamy do naszej siedziby - mówi Krzysztof Molek, organizator Magicznego Lata i dodaje: - Mamy również zniżki dla grup minimum 10 osób.

Szczegółowe informacje na temat biletów dostępne na stronie Magicznego Lata

Posłuchaj piosenki "Czerwony jak cegła": 

UWAGA KONKURS!!

Wspólnie z Organizatorem przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym można wygrać dwa podwójne zaproszenia na koncert DŻEMU i DROGI EWAKUACYJNEJ. Otrzymają je dwie osoby, które jako pierwsze odpowiedzą na pytanie: Kto zagrał Ryszarda Riedla w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na bluesa"? Odpowiedzi prosimy wysyłać dziś (05.08.11) do  godz. 12.00 na adres redakcja@ox.pl. Wraz z odpowiedzią proszę podać imię, nazwisko oraz numer telefonu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: