Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert Stana Borysa

Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest legendą polskiej sceny muzycznej, klasykiem polskiego bigbitu. Stan Borys wystąpi w Goleszowie 12 października.

Choć swoją artystyczną drogę rozpoczynał na deskach scen rzeszowskich teatrów, później związał się głównie ze sceną muzyczną. W 1965 roku był współzałożycielem zespołu bigbitowego Blackout, którego największym przebojem jest "Anna". Stan Borys jest wykonawca takich piosenek jak: "Jaskółka uwięziona", "Spacer dziką plażą", "Zmęczony burz szaleństwem", " Wiatr od Klimczoka", "To ziemia". Jest zarówno wokalistą, autorem tekstów, poetą, kompozytorem, jak i Tworzy w zróżnicowanych gatunkach muzycznych - znajdziemy w jego twórczości zarówno utwory rockowe, popowe, jazzowe, czy poezję śpiewaną. Zdobył wiele nagród, zarówno w Polsce, jak i za granicą: we Francji (1971, Brązowy Gronostaj), Grecji (1972, Złoty Medal i Złota Płyta), Nagroda Dziennikarzy na KFPP w Opolu, Bursztynowy Słowik w Sopocie (1973). w Belgii (Nagroda Prasy, 1973), Irlandii (1973)... Otrzymał "Gloria Artis" przyznawane przez Ministerstwo Kultury oraz Złoty Krzyż Zasługi. Mieszka w Polsce i Las Vegas.

Posłuchaj piosenki Stana Borysa "Stokrocie", jednej z piosenek najnowszej płyty "Ikona" - pierwszej po trzydziestu latach płyty artysty wydanej w Polsce. Teledysk do niej nakręcono w USA:
 

Koncert Stana Borysa
12 października, godz. 18.00
Sala gimnastyczna Gimnazjum w Goleszowie
Wstęp: 20 zł

Bilety można zakupić w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie, tel. (33) 479 05 21

Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was dwa bilety na koncert Stana Borysa w Goleszowie. Aby je zdobyć, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Który utwór wykonywany przez Stana Borysa najbardziej Ci się podoba i dlaczego? Wybierzemy dwie najciekawsze odpowiedzi. Odpowiedzi prosimy zamieszczać pod artykułem w komentarzach do 8 października br.

Konkurs zakończony!

Bilety zdobywają: as355 oraz Lili81. Gratulujemy! O sposobie odbioru biletów poinformujemy Was mailowo.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: