Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Między uwielbieniem a zazdrością. Mozart i Salieri na deskach Divadla

Geniusz i rzemieślnik - tak najczęściej porównuje się tych dwóch kompozytorów XVIII-wiecznego wiedeńskiego dworu, Mozarta i Salierego. Pierwszy był oryginałem i geniuszem, drugi wielbił dzieła Mozarta, ale zazdrościł mu i nienawidził jednocześnie. Na łożu śmierci Salieri wyznał, że to on stał za śmiercią autora Requiem d-moll.

Sztuka angielskiego dramatopisarza i scenarzysty Petera Shaffera powstała w 1979 roku, w 1984 została przeniesiona na ekran przez Miloša Formana (film Formana otrzymał aż 8 Oscarów). Jest luźno oparta o biograficzne wątki z życia Wolfganga Amadeusza Mozarta, przedstawia jego życie i twórczość na dworze cesarza Józefa II z perspektywy Antonia Salieriego, nadwornego kompozytora cesarza.

Scena Polska czeskocieszyńskiego Divadla zaprasza widzów w muzyczną podróż do XVIII-wiecznego Wiednia, do czasów Mozarta już 18 i 19 stycznia.

Peter Shaffer
AMADEUSZ
Těšínské divadlo Český Těšín


18.01.2014 (sobota) 17.30
19.01.2014 (niedziela) 17.30
28.01.2014 (wtorek), 19.00


Zobacz trailer sztuki


Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was 3 podwójne wejściówki na "Amadeusza". Aby zdobyć bilety, należy jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie: "Jak nazywają się odtwórcy roli Mozarta w filmie Formana i w sztuce czeskocieszyńskiego Divadla? ". Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl. Wraz z odpowiedzią należy podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Zwyciężą trzy najszybsze osoby. Zwycięzców o wygranej powiadomimy mailowo.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: