Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miłość za nic ma wojnę

Jeśli w historii fascynują Was tylko zwycięskie bitwy, strategie i liczba zniszczonych na Łuku Kurskim czołgów, lepiej pomińcie ten tekst. Jeśli ciekawią Was ludzie, ich codzienne życie i zastanawialiście się kiedyś co Wy zrobilibyście, gdyby historia wystawiła Was na wielką próbę, coś nam mówi, że ten artykuł może Was zainteresować.

Nie wiemy, na ile ta historia mogła wydarzyć się naprawdę. Młoda Francuzka, powiązana z ruchem oporu, zostaje wplątana w skomplikowane relacje z oficerami SS. Mieszkańcy miasteczka widzą w Antoinette zdrajczynię. Wkrótce okazuje się, że jest w ciąży i musi opuścić rodzinne strony, by doczekać rozwiązania w jednym z tajemniczych ośrodków Lebensborn na terenie Niemiec. Pobyt w ośrodku nie ma nic wspólnego ze spokojnym oczekiwaniem na przybycie potomka. Antoinette jest świadkiem przedziwnych wydarzeń, poznaje mnóstwo osób, lecz przez cały czas obmyśla plan ucieczki. Dobrze wie, że jeśli zostanie w ośrodku, zarówno ją, jak i jej dziecko czeka niepewny los...

To zarys akcji wciągającej wielowątkowej powieści historycznej "Lebensborn. Życie i miłość w III Rzeszy". Autorka akcję swej książki umieszcza w środku nazistowskiej utopii, jakim były powołane przez Himmlera w celu stworzenia czystej rasy nordyckiej ośrodki Lebensborn, gdzie na dobre próbowano realizować ideę nadczłowieka.

Zastanawiało Was, jak mogłaby potoczyć się historia II wojny światowej, gdyby piękna kobieta z terenów okupowanych przez nazistowskie Niemcy została zmuszona do narodzin dziecka samemu Führerowi?

KONKURS
Dla naszych Czytelników mamy dwa egzemplarze powieści "Lebensborn. Życie i miłość w III Rzeszy" autorstwa Jo Ann Bender. Jak je zdobyć? Pod tym artykułem czekamy na Wasze komentarze dotyczące codziennego życia zwykłych ludzi podczas II wojny światowej. Może znacie niezwykłe historie, które spotkały członków Waszej rodziny? Rozmawialiście ze swoimi dziadkami czy babciami o tym jak wyglądało ich życie w czasie wojny. Podzielcie się ich opowieściami z nami. Zapewne wszystkie te historie zasługują na uwagę i lekturę. Dwie z nich nagrodzimy książką "Lebensborn. Życie i miłość w III Rzeszy". Na Wasze komentarze czekamy do 7 listopada do godz. 17:00.

Jo Ann Bender, "Lebensborn. Życie i miłość w III Rzeszy", Bellona, 2013.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: