Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie siedź w domu. Wybierz się w podróż dookoła świata

A gdyby tak rzucić wszystko i wybrać się w podróż dookoła świata? Taką podróż szykuje Miejskie Centrum Kultury w Skoczowie, które zaprasza na muzyczną wyprawę w najpiękniejsze zakątki świata.

Usiąść nad pięknym, modrym Dunajem i usłyszeć nuty Johanna Straussa, dać się porwać brzmieniom węgierskiego Czardasza, czy w nutach odkryć oblicze paryskiego nieba w lustrze Sekwany. To wszystko będzie możliwe już 6 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Skoczowie. 


Właśnie tam, odbędzie się koncert: „Najpiękniejsze Melodie Świata”, podczas którego będzie można usłyszeć muzykę z całego świata w wykonaniu Orkiestry im. Telemana, znanej m.in. z sylwestrowych koncertów odbywających się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Orkiestra im.G.Ph.Telemanna powstała w 1993 roku w Bielsku-Białej. Zespół na co dzień prowadzi działalność koncertową, biorąc udział w festiwalach i koncertach w kraju i za granicą m.in. w Londynie w Teatrze POSK (maj 2006), w Weiler (Niemcy 2005 i 2006) – wspólny projekt z „Sinfonia Algovia” (Niemcy, 2006) i w Wissembourg (Francja, maj 2005).


Podczas koncertu w Skoczowie będzie można usłyszeć m.in. „Nad pięknym, modrym Dunajem” J. Straussa, taniec hiszpański Sarasate, walc – „Espania” E.Waldteufela, Czardasza V. Monti czy muzykę filmową z „Doktora Żiwago”.


Koncert rozpocznie się 6 listopada o godz. 19.00 w Sali Pod Pegazem – Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie przy ul. Targowej 26. Bilety w cenie 15 zł można kupić w skoczowskim ARTadresie (Rynek 18) w cenie 15 zł. 


UWAGA KONKURS!
Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie! Otrzyma go ta osoba, która do 4 listopada 2011r. na adres dorota.kochman@ox.pl przyśle najbardziej ciekawe uzasadnienie dlaczego to właśnie Ty powinieneś otrzymać zaproszenie na koncert. 5 listopada ogłosimy zwycięzcę konkursu.

KONKURS ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!!!!!!!!!!!!! LAUREATKĄ OKAZAŁA SIĘ P.DOROTA KULA! GRATULUJEMY!


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: