Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oberschlesien w Cieszynie!

Już w najbliższą sobotę, 8 listopada o godzinie 20.00 w Domu Narodowym zagra zespół Oberschlesien. Dwugodzinne show łączące industrial metal, światło, pirotechnikę sceniczną i teatralną aranżację będzie niewątpliwie wydarzeniem w stolicy powiatu. Mamy dla Was bilety!

Oberschlesien wdarł się przebojem na polską scenę muzyczną. Dzięki drugiemu miejscu w popularnym programie "Must Be The Music" muzycy z Piekar Śląskich stali się znani i rozpoznawani w całej Polsce. Dzięki oryginalnemu pomysłowi - połączenia gwary śląskiej i hard metalu - stali się jednym z towarów eksportowych Śląska.

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu był Marcel Różanka, który w 2008 roku podjął współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim, dzięki czemu narodził się zespół  Oberschlesien. Przez kilka lat trwały prace nad materiałem i debiutancką płytą. W 2012 roku zespół dostał się do finału „Must Be The Music” i zajął 2 miejsce.  Popularność przełożyła się szybko się na liczbe występów – ponad  100 zagranych koncertów spotykało się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności. W końcu 6 grudnia 2013 roku ukazała się debiutancka płyta „Oberschlesien I”. W sierpniu 2014 roku  zespół rozpoczął współpracę z SP RECORDS. Obecnie muzycy pracują nad nowym materiałem fonograficznym i już niebawem pojawi się pierwszy singiel zapowiadający nowy album.

Grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków:

Marcel Różanka – perkusja
Michał Stawiński – wokal
Wojtek Jasielski – gitara basowa
Adam Jurczyński – gitara elektryczna
Jacek Krok – gitara elektryczna
Tomasz Jagiełowicz - instrumenty klawiszowe

Posłuchaj piosenki "Richter"
Koncert OBERSCHLESIEN
Cieszyński Ośrodek Kultury, Rynek 12
8.11.2014r., start – 20.00 / otwarcie bram – 19.00
bilety:
przedsprzedaż – 45,00 (ticketpro.pl, /od września w Domu Narodowym)
w dniu koncertu – 55,00
Bilety do nabycia przed koncertem.

Uwaga! Bilety w cenie 25 zł będą do kupienia przed koncertem po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej !


Cieszyński koncert Oberschlesien jest cześcią trasy koncertowej zespołu w sezonie 2014/2015 JADYMY DURCH! Zobacz zapowiedź trasy:Uwaga konkurs!
Mamy dla Was jeden podwójny bilet na koncert Oberschlesien wraz z płytą zespołu z autografami. Aby zdobyć bilety i płytę, napiszcie nam (na adres konkurs@ox.pl), co Was pociąga w muzyce Oberschlesien. Nagrodzimy najciekawszą odpowiedź. W mailu proszę podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz login na portalu. Na odpowiedzi czekamy do 5 listopada włącznie.
 

Pisaliśmy: Spór o koncert Oberschlesien
 

Konkurs zakończony!

Podwójną wejściówkę na koncert oraz płyte postanowiliśmy przyznać użytkowniczce: ana cn. Bilety i płyta będa do odbioru przed koncertem w COK "Dom Narodowy". Gratulujemy!

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: