Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Operetka pod choinką

Zastanawiasz się jaki prezent będzie dobry pod choinką? Miejskie Centrum Kultury ?Integrator? w Skoczowie poleca prezent ? bilet na koncert noworoczny.

Najpiękniejsze arie i duety znanych oper i operetek, wspaniałe walce wiedeńskie, czardasze i tanga – to wszystko będzie można usłyszeć już 4 stycznia w Sali „Pod Pegazem” Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie ul. Targowa 26.
Usłyszymy takie przeboje, jak: "Libiamo" G. Verdi, "Wielka sława to żart" J Strauss, "O mio babbino caro" G. Puccini, "La donna é mobile" G. Verdi, "Czardasz" V. Monti.
Z pewnością bilety na  ten koncert będą niezwykłym prezentem pod bożonarodzeniową choinka – zachęca Robert Orawski, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”.

W Skoczowie wystąpią wspaniali i niezwykle utalentowani artyści wrocławskich scen muzycznych:

Katarzyna Staroń- sopran
Artystka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów na szczeblu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym , m.in: III Ogólnopolski Festiwal Wokalny im. Marii Stankowej w Olsztynie, I Międzynarodowy Konkurs im. J. Kiepury w Krynicy, International Vocal Competition Zdar.
Bierze czynny udział w życiu artystycznym, śpiewając na licznych koncertach w kraju jak i za granicą. Występowała w przedstawieniach operowych: "Bastien i Bastienne" W. A. Mozarta w roli Bastienne, "Salonie Pana Choufleuri" J. Offenbacha (Ernestyna), operze J. Poniatowski "Au travers du mur" w roli Blanche oraz przedstawieniu dyplomowym "Cleofide" J. A. Hassego, śpiewając tytułową rolę.
Swoje umiejętności wokalne na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Andreasa Baumana, Helenę Łazarską, Stefanię Kałużankę, Elisabettę Andreani, Andrzeja Dobbera, Jolantę Janucik, Izabellę Kłosińską.

Jędrzej Tomczyk-tenor

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako wokalista debiutował u boku jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich - maestro Kazimierza Korda. Jędrzej Tomczyk kształci swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem maestry Jolanty Żmurko-Kurzak.
Artysta występował już z takimi czołowymi orkiestrami w kraju jak: Sinfonia Varsovia, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Poznańska, Sinfonia Iuventus, Opera Wrocławska, Teatr Wielki w Poznaniu. Współpracował z takimi osobowościami, jak: Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki ,Kazimierz Kord, Krzesimir Dębski, Kaja Danczowska, Janusz Olejniczak, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Jabłoński. Jest laureatem wielu konkursów zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. (Szczecin, Kraków, Jasło, Drezdenko)

Emilia Zawisza

Emilia Zawisza Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu ukończyła w 2006 r. w klasie prof. Jarosława Pietrzaka. Współpracowała z takimi orkiestrami jak : Opera Wrocławska, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Poznańska, Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonia Szczecińska, a także z jedną z najlepszych kameralnych orkiestr Europy- Deutsches Radio Kammerorchester. Koncertowała w wielu znakomitych salach koncertowych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria, Stany Zjednoczone, Kanada). Występowała pod batutą niemal wszystkich dyrygentów polskich, a także pod dyrekcją maestro Kurta Masura.

Klaudyna Wąsiewicz
Pianistka i wiolonczelistka. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie dyrygentury i prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Brała udział w wielu projektach operowych, wystawiając z wielkim sukcesem tak znakomite opery jak: "Wesele Figara" - W. A. Mozarta, czy "Xerxes" - G. F. Haendla m.in. na Bydgoskim Festiwalu Operowym oraz Festiwalu Moniuszkowskim
w Kudowie-Zdroju. Obok instrumentalistyki od 14 lat zajmuje się również wokalistyką, co zaowocowało obecną współpracą z Operą Wrocławską.
Jako wiolonczelistka na stałe współpracuje z Filharmonią Dolnośląską oraz licznymi zespołami kameralnymi. Należy także do orkiestry Piotra Rubika, z którym koncertuje na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Współpracowała z takimi osobowościami jak Janusz Olejniczak, Jacek Kasprzyk, Marek Pijarowski, Andrzej Kosendiak.


Bilety do nabycia na www.salapodpegazem.pl lub w ARTadresie (Rynek 18) Kosztują 30 zł.
Można je również wygrać dwa podwójne bilety czekają na Was w naszym konkursie. Napisz jakie jest Twoje noworoczne postanowienie. Odpowiedzi przesyłajcie na konkurs@ox.pl. Najciekawsze nagrodzimy biletami. Rozwiązanie konkursu 2 stycznia 2015 roku
.
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: