Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

OPOWIEŚCI GARGANTUICZNE ostatnią premierą Sceny Polskiej w tym sezonie!

Przedstawienie OPOWIEŚCI GARGANTUICZNE na motywach Gargantui i Pantagruela F. Rabelais w tłumaczeniu T. Boya-Żeleńskiego i reżyserii Andrzeja Sadowskiego zamknie bieżący sezon teatralny 2015/2016 na Scenie Polskiej. Zapraszamy do udziału w konkursie!

"Opowieści gargantuiczne" nawiązują w swej stylistyce i treści do jednego z arcydzieł francuskiej literatury renesansowej, powieści liczącej ponad 700 stron pt. "Gargantua i Pantagruel" Francois Rabelais´go. Zachowują to co najcenniejsze w literaturze jarmarcznej - specyficzne poczucie humoru, sowizdrzalskie puszczenie oka. Autor nie stroni od żartu, nawet dosadnego, ale nade wszystko sławi życie we wszelkich przejawach. W żywiołowym i rubasznym widowisku dominuje zasada umiłowania życia pod wszelkimi jego postaciami fizycznymi i duchowymi.

Głównym podłożem wszystkich opowieści jest wesołość. Śmiech do potęgi, bez jakichkolwiek dodatkowych podtekstów. To ten rodzaj śmiechu, który jest celem samym w sobie. To opowieść o pantagruelowej kompanii, która udaje się w niezwykłą, pełną niebezpieczeństw podróż do wyroczni Boskiej Flaszy.

PREMIERA! 11 czerwca, godz. 17.30
OPOWIEŚCI GARGANTUICZNE

na motywach Gargantui i Pantagruela F. Rabelais w tłumaczeniu T. Boya-Żeleńskiego na
Reżyseria: Andrzej Sadowski

Bilety w cenie 200,- Kc na premierę można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.

Profil czeskocieszyńskiego Teatru na Facebooku

Po premierze kolejne spektakle już od nowego sezonu – we wrześniu!


Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na premierę OPOWIEŚCI GARGANTUICZNYCH. Aby zdobyć bilety, trzeba odpowiedzieć na pytanie: W którym roku została wydana piata księga Życia Gargantui i Pantagruela? Wygrywają dwie najszybsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem prosimy wysyłać mailem na konkurs@ox.pl

Konkurs zakończony

Najszybciej poprawne odpowiedzi wysłali: Saucik i Altania. Gratulujemy! Bilety będą do odbioru w kasie teatru przed spektaklem po podaniu imienia i nazwiska.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-06-08 09:26:09
baskajar: Księga piąta została wydana pośmiertnie w 1564r
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: