Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Peja już w piątek w Cieszynie

Jeden z najsłynniejszych polskich raperów - Peja wystąpi w piątek w Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie.


Peja, a własciwie Ryszard Andrzejewski jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej kontrowersyjnych raperów polskiej sceny muzycznej. Swoją karierę rozpoczął w 1993 roku, kiedy wraz Marcinem Kostrzewskim, znanym wówczas jako DJ Def założył grupę muzyczną Slums Attack. Najgłośniejszy krążek "Na legalu" rozszedł się w nakładzie 100 000 egzemplarzy i uzyskał wyróżnienie Fryderyka. Peja brał również udział w wydaniu wielu muzycznych płyt, jako gość.


Artysta był jednym z pierwszych raperów, który opanował popularne listy przebojów ogólnopolskich rozgłośni. Tym samym przyczynił się do rozwoju tej muzyki w Polsce. Peja jest w tej kwesti absolutnym fenomenem. Jego życiową historią i muzyką zainteresował się m.in."The Times" i "The Source".


Peja nie tylko rapuje. W jego karierze znalazło się też miejsce na film. W 2001 wystąpił w filmie dokumentalnym  "Blokersi" w reżyserii Sylwestra Latkowskiego.


Już w najbliższy piątek raper wystąpi w hali widowiskowo-sportowej w Cieszynie.  – To będzie mocne zakończenie wakacji. Koncert przygotowaliśmy z myślą o cieszyńskiej młodzieży. Nie będzie możliwości kupienia napojów alkoholowych na tej imprezie, toteż nie ma ograniczeń wiekowych. Zapraszamy również tych fanów, którzy nie skończyli jeszcze osiemnastki – mówi Rafał Zdunek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Koncert w Cieszynie rozpoczyna trasę koncertową Peja i Slums Attack po Europie w ramach EUROPEAN RE-TURN TOUR 2011 Peja i Slums Attack wystąpią: 09.09.11. Cieszyn - Hala Widowiskowo-Sportowa, 10.09.11. Wiedeń - Utopia, 23.09.11. Dunnganon - Fort, 24.09.11. Belfast - Frames Complex, 30.09.11. Rotterdam - Off Corso.


Podczas piątkowego koncertu będzie można usłyszeć kawałki z najnowszej płyty „Reedukacja”. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Przed gwiazdą wieczoru Slums Attack i Peja wystąpią raperzy z Cieszyna i Ustronia. Bilety w cenie 20 zł można kupić już dziś w Sklepie Chrom, Cieszyn, ul. Głęboka 20, Bielsko-Biała, ul. 11 Listopada 14/16, Sklep MDM Cieszyn, ul. Głęboka 47, Hala Widowiskowo - Sportowa, Cieszyn, ul. Sportowa 1. W dniu koncertu bilety do nabycia w kasie w cenie 25zł.


Spotkanie z fanami Peja zaplanował na godz. 18.00 tego samego dnia. W sklepie MDM przy ul. Głębokiej będzie rozdawał autografy i rozmawiał z fanami.

Portal OX.PL zaprasza do wzięcia udziału w konkursie! Specjalnie dla Was wspólnie z MOSiR przygotowaliśmy dwie podwójne wejściówki na koncert. Otrzymają je ci użytkownicy Portalu OX.PL, którzy prześlą jako pierwsi odpowiedź na pytanie: Skąd pochodzi raper PEJA?
Odpowiedzi wraz z nickiem Portalu OX.PL, imieniem nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na dorota.kochman@ox.pl! Odezwiemy się do dwóch najszybszych użytkowników!

..............................................

KONKURS ROZWIĄZANY! SKONTAKTUJEMY SIĘ ZE ZWYCIĘZCAMI!


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: