Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomiędzy romansem a ekonomią. 'Lalka' Prusa na Scenie Polskiej w Cieszynie

Jak ma się miłość do pieniędzy. Czy można kupić uczucie? Czy łatwo pokonać różnice pozycji i czy powinna ona mieć znaczenie? Nie tylko o romantyzmie i pozytywizmie, ale o sytuacji, gdy pieniądze i miłość łączą się i stają sobie na drodze, kiedy interesy i uczucia idą lub nie w parze. O sile i słabości ideałów i pieniędzy.

„Lalka” Prusa. Wokulski. Miłość do Łęckiej. Konflikt romantyzmu i pozytywizmu. To ciąg skojarzeń, który zapewne ma wielu absolwentów szkoły średniej i wielu miłośników literatury polskiej na hasło "Lalka". Ale „Lalka” to nie tylko lektura, która spędzała sen z powiek niejednemu uczniowi. To historia o miłości, z którą nie można sobie poradzić, historia walki wewnętrznej i walki ideałów. Spektakl proponowany przez Sceną Polską w Czeskim Cieszynie zobaczyć powinni nie tylko uczniowie w ramach powtórki, ale również miłośnicy teatru na wysokim poziomie, bo inscenizacja „Lalki” w wydaniu Sceny Polskiej do takich właśnie należy.

Warto przenieść się na niemal 2 godziny do XIX-wiecznej Warszawy, do czasów barwnego i pełnego sprzeczności fin de sicle’u, poczuć klimat realizmu powieści Prusa, temperaturę romansu kupca i mieszczanina z arystokratyczną damą.

LALKA
WG BOLESŁAWA PRUSA

15 luty 2015 (niedziela), godz. 17.30
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67

Bilety w cenie 130,- Kc (ok. 20 zł) (dla emerytów i studentów 100,- Kc – ok. 15 zł) można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141).
Więcej informacji na: tdivadlo.cz

Już dziś ktoś z Was może wygrać podwójne zaproszenie na sztukę w reżyserii Bogdana Kokotka. Aby je zdobyć, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Która z postaci z „Lalki” jest Ci najbliższa i dlaczego. Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu i loginem na portalu prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl do 12. lutego włącznie. Rozstrzygniecie konkursu w piątek, 13 lutego. Wygra osoba, która prześle najciekawszą wypowiedź.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Postanowiliśmy podwójnym zaproszeniem nagrodzić Użytkownika "ziuk". Gratulujemy! Bilety będa do odebrania przed spektaklem po podaniu imienia i nazwiska.


vdka

 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: