Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Powróć do lata z książką ''Lato Eden''

Choć lato zostało tylko wspomnieniem, warto sięgnąć po książkę ''Lato Eden'', szczególnie teraz, kiedy za oknami zimno i plucha.

„Lato Eden” jest dobrą książką, niezależnie od pory roku. Choć okładka przedstawiająca dziewczynę w zwiewnej sukience, kwiaty i utrzymana w letniej kolorystyce, sugeruje nam lekką powieść i wakacyjne przygody, nie dajmy się zwieść. Powieść Liz Flanagan nie jest jedną z serii bezstresowych książek dla nastolatków. Powieść próbuje dotknąć ważnych problemów i motywów ważnych dla każdego, nie tylko dla nastolatków, jak poczucie winy, przyjaźń, żałoba, miłość. Jak się jej to udaje? Oceńcie sami!

Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo?
Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień
Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało
Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę.
Czy zdąży na czas?

[Opis wydawcy]

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was jeden egzemplarz powieści „Lato Eden”. Wygra ją osoba, która napisze nam w komentarzy poniżej, z czym kojarzy się jej lato (z uzasadnieniem). Wybierzemy najciekawszą odpowiedź. Konkurs trwa do 6 listopada br.

Konkurs zakończony!

Ach, rozmażyliśmy się, czytając Wasze odpowiedzi. Też kochamy lato! :) Niestety, mamy tylko jeden egzemplarz książki i postanowiliśmy oddać go: "malamiko123". Gratulujemy! Po odbiór ksiażki zapraszamy do siedziby redakcji (Skoczów, Wałowa 3) do końca listopada br.


Lato Eden
Autor: Liz Flanagan
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 312
Wydawnictwi: IUVI
Książkę można zakupić za 22,96 na stronie aksiazka.pl

 

red

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-01 09:29:32
agawa16: Pierwszy znak, że to już lato to dla mnie audycja \"Lato z Radiem\". Towarzyszy mi od dzieciństwa rok w rok. Latem uwielbiam biegać boso po trawie, czuję wtedy wolność. Letnia sukienka, rozwiana na wietrze. W powietrzu czuć skoszoną trawę. To jeden z najcudowniejszych zapachów lata. Lato lubię jeszcze za długie dni i ciepłe noce, za cykanie świerszczy, za mgłę nad jeziorem. Za rower, który niesie mnie w świat.
2017-11-01 10:32:25
Yaro80: Lato przede wszystkim kojarzy mi się Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję \"Lato z Radiem\" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
2017-11-01 10:34:32
Yaro80: Lato przede wszystkim kojarzy mi się z Polką Dziadek kultowym dżinglem rozpoczynającym kultową audycję \"Lato z Radiem\" w programie pierwszym Polskiego Radia - nie wyobrażam sobie Lata bez tej audycji! A poza tym nie wyobrażam sobie Lata bez obowiązkowego wyjścia w Nasze Beskidy, popływania Żaglówką po jeziorze Żywieckim, grillem na działce z rodzinką i znajomymi! I jeszcze jedna sprawa bez której Lato by nie mogło być uznane za udane chodzi o kąpiel w naszej kochanej rzece Wiśle - Królowej Polskich Rzek!
2017-11-01 16:16:39
malamiko123: Lato- przede wszystkim kojarzy mi sie z odrobina teraz, a w dzieciństwie z dwoma miesiącami czasu wolnego. Wtedy też namiętnie czytałam książki, teraz w każdą wolną chwilę jeśli sie taka znajdzie czytam choć po kilka stron. Każda wolna chwila i czas tylko dla siebie przypomina mi lato i błogie dzieciństwo: brak trosk i smutków, bycia odpowiedzialną za wszystko i wszystkich. Wracam do bycia dzieckiem w lecie ciesząc sie zabawa na powietrzu. Marze znów o lecie- wolnej chwili by choc na chwile oderwać sie od rzeczywistości od problemów. Każde lato kojarzy sie z książką, każda książka z latem, bo wtedy znajduje sie czasami po nocach chwila na marzenia.
2017-11-02 22:19:32
nickinny: Lato to bzycząca łąka pośrodku lasu. Piegi na twarzy dziewczyny, która szuka brązu szczerze wdzięcząc się słońcu. I splecione ręce, którym żar z nieba nie przeszkadza.<br />Także wtedy, gdy zapach deszczu przełamuje gorąc nagrzanej ziemi. <br />Lato to intensywność, do której wracamy myślami przez długie słotne dni nadchodzące po nim.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: