Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poznaj ''Taktyki kobiece'' w Etno-Chacie Topolej

Już po raz kolejny grupa Baj(k)arze odegra sztukę ''Taktyki kobiece''. Komedia ożywi poczucie humoru zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Etno Chata Topolej zaprasza na spektakl już 15 lutego o godzinie 15:00, a my już dziś mamy dla Was darmowe bilety.

Grupa zawiązała się w 2010 roku i ma na koncie takie przedstawienia, jak: “Zupełnie inna bajka”, “Książę Wiktor”, czy “Aspazja”. Założycielem i reżyserem jest John Whitewood, pochodzący z Wielkiej Brytanii i pracujący w Cieszynie jako nauczyciel języka angielskiego. Jego sztuki zostały zrealizowane i wyemitowane przez Telewizję i radio BBC. Ale to właśnie w Polsce poznał Lucynę Krzanowską, jego obecną żonę, tłumaczkę jego utworów, a także aktorkę, występującą w jego sztukach.

Maria i Tomasz Kędzior wstąpili do grupy jako pierwsi. Maria jest nauczycielką języka angielskiego, Tomasz jest przewodnikiem i tłumaczem. – Oni zaprosili Marietę Marek i Michała Fronta. Marieta jest fizjoterapeutką i naszym kostiumologiem, Michał jest liderem/instruktorem cieszyńskiej Grupy AIKIDO – wspominają członkowie zespołu. – Ci ostatni wprowadzili do grupy Alicję Baron i Romana Hernika. Alicja jest katechetką, Roman jest górnikiem, instruktorem narciarskim, uprawia także windsurfing. Agata Kędzior, siostra Tomasza i studentka UŚ, oraz Tomasz Hanzel po obejrzeniu przedstawień grupy, postanowili do nich dołączyć. W ten sposób powstał obecny skład grupy.

– Sztuki grupy Baj(k)arze są nowoczesnymi widowiskami, nawiązującymi do ponadczasowej formy Teatru Szekspirowskiego, polegającej wyłącznie na słowie, kostiumach i grze – mówią o swoich spektaklach członkowie grupy. Już 15 lutego o godzinie 15:00 w Etno Chacie Topolej będzie można zobaczyć ich występ na żywo. Grupa gwarantuje, że zapewni widowni solidną dawkę śmiechu, a za bilet zapłacimy jedyne 12 zł.

UWAGA KONKURS!
Dla naszych czytelników mamy dwie wejściówki gratis – będą one do odbioru w Etno Chacie Topolej. Możecie je wygrać, wymieniając w komentarzu co najmniej 5 tytułów sztuk Johna Whitewooda. Wygrywają dwie pierwsze poprawne odpowiedzi!

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: