Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pragnie zostać człowiekiem

Urodziła się syrenką, ale marzy, by stać się człowiekiem, by poznać smak miłości. Na przeszkodzie w spełnieniu marzeń małej syrenki stoi jednak jej rybi ogon. Czy świat ludzi będzie taki, jak sobie wyśniła? Magiczny spektakl dla widzów w każdym wieku będzie miał swoją premierę w najbliższą sobotę. mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia!

Któż nie pamięta magicznej opowieści H.Ch. Andersena o syrence, która zakochała się w księciu i marzyła, by stać się człowiekiem? XIX-wieczna baśń do dziś zachwyca kolejne pokolenia czytelników, staje się inspiracją dla artystów (rzeźba  Edvarda Eriksena w Danii) i filmowców ( np. Walta Disneya).  W najbliższą sobotę, 18 maja, będzie można przekonać się, jak "Mała Syrenka" sprawdzi się na deskach teatralnych - na  Scenie Polskiej czeskocieszyńskiego teatru odbędzie się premiera spektaklu w reż.  Moniki Gerboc. W roli tytułowej wystąpi Joanna Gruszka.


H. Ch. Andersen
MAŁA SYRENKA


Mała syrenka pragnie zostać człowiekiem. Lecz co właściwie znaczy być człowiekiem? Czym jest miłość? Malutka syrenka marzy o tym, że wypłynie i nauczy się od ludzi, jak kochać. Dziś, już od wielu lat, uczymy się tego my od niej. Od maleńkiej istoty z zimnym rybim ogonem, co nie potrafiła mówić, ale potrafiła poświęcać się, żeby uszczęśliwić tego, którego kochała. „Mała syrenka” to przepiękna baśń o miłości, marzeniach, tajemnicy ludzkiego życia. To magiczna baśniowe widowisko dla widzów dorosłych i dzieci o krajach i istotach, których nie znamy, ale śnimy o nich tak, jak one śnią o nas.

Wspólne przedstawienie Sceny Polskiej i Sceny lalek Bajka.

Rezerwacje: +420 558 746 022
Lub online (do dnia przed spektaklem):Těšínské divadlo


Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na  "Małą Syrenkę". Spektakl odbędzie się w sobotę, 18 maja br. o godz. 17.30 na Polskiej Scenie Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie (Ostravská 67). Aby zdobyć bilety, należy wymyślić jakie są ulubione rozrywki syren w podwodnym świecie. Wybierzemy najbardziej kreatywne. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl. W mailu prosimy podać również imię, nazwisko, nr tel. i login na portalu. Na odpowiedzi czekamy do godz. 12.00 w piątek (17.05.2013).

Konkurs zakończony!

Dziekujemy za wszystkie odpowiedzi, były naprawdę pomysłowe. Ciężko było wybrać dwie najlepsze. Bilety wędrują ostatecznie do Użytkowników: monika1866 i Amarant. Gratulujemy! Bilety można odebrać przed spektaklem w kasie (proszę zabrać ze sobą jakiś dowód tożsamości). Przypominamy - spektakl już jutro, 18 maja o 17.30 na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie (Ostravska 67).


(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: