Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Redakcja w Dziupli

Zespól Redakcja zagra w czeskocieszyńskiej Dziupli 8 listopada. Jesienne koncerty Redakcji w tym miejscu należą już do tradycji.

W sobotę, 8 listopada w Czeskim Cieszynie zagra Redakcja. Zespół wystąpi o godz. 20-ej w klubie "Dziupla" przy ul.Střelniční 28. Redakcja zaprezentuje materiał ze swoich obu płyt: "Horrroskopu" i "Cyfrowego Średniowiecza", oraz nowe, premierowe piosenki, które mają ukazać się na trzeciej płycie zespołu.Nie zabraknie też kilku klasycznych utworów kultowych zespołów z lat osiemdziesiątych: Śmierci Klinicznej i Absurdu.
 
Jesienne koncerty Redakcji w Dziupli to taka swoista, świecka tradycja. Co roku przyciągają fanów zarówno z Polski jak i z Czech.

Redakcję założył gliwicki gitarzysta i tekściarz Darek Dusza, legendarna postać polskiej muzyki punkowej i niezależnej. Artysta znany m.in. z takich formacji jak Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM, od lat współpracuje również z Irkiem Dudkiem. Jest autorem takich piosenek Shakin` Dudi jak "Au sza la la la" czy "Och, Ziuta", pisał również teksty dla zespołu Dźem ("Malowany ptak", "Zapal świeczkę") Do współpracy zaprosił wokalistę Adama Antosiewicza (ex- El Seccatore, Trzy Kluski Śląskie), Bartka Stuchlika (Shakin` Dudi) i Łukasza Walczaka. W kwietniu 2011 roku ukazał się debiutancki album zespołu "Horrroskop" (Jimmy Jazz Records). Płyta została dobrze przyjęta m.in. przez recenzentów "Newsweeka", "Teraz rocka" i wielu innych mediów. Piosenki z "Horrroskopu" można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PR ( "Tak jak kot" - piosenka dnia we wrześniu 2012 r.) i wielu innych rozgłośni. Jesienią 2012 r. ukazał się drugi album zespołu: "Cyfrowe Średniowiecze". Album z ostrzejszymi, bardziej dynamicznymi utworami.

Muzyka Redakcji to żywiołowa mieszanka punk rocka, rock`n`rolla i garażowych brzmień z lat sześćdziesiątych. W repertuarze koncertowym zespołu znalazły sie też legendarne utwory Śmierci Klinicznej i Absurdu. Żywiołowe, energetyczne koncerty to najmocniejsza strona zespołu. Oprócz koncertów w renomowanych klubach Redakcja wystąpiła m.in. na trzech edycjach festiwalu Rock na Bagnie, na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla, na Industriadzie.

Strona zespołu: www.myspace.com/redakcja
Facebook: https://www.facebook.com/Redakcjaband


Redakcja
Dziupla
Czeski Cieszyn, Střelniční 28
08.11.2014 r., godz.20:00
wstęp 70 CZK
 

 

Uwaga Konkurs!

Mamy dla Was dwa bilety na ten koncert! Wygrają je dwie osoby, które jako pierwsze odpowiedzą poprawnie na pytanie: Co fruwa po niebie w Cyfrowym Średniowieczu? Odpowiedzi prosimy zamieszczać w komentarzach poniżej.

Konkurs zakończony!

Najszybciej odpowiedzieli poprawnie: cyrkiel i lelwani. Gratulujemy! Prosimy o przesłanie imienia i nazwiska na adres konkurs@ox.pl do 5 listopada.

 

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: