Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Smakowite kąski z historii - Konkurs Portalu OX.PL i Restauracji Korbasowy Dwór

Zapraszamy Was na nowy cotygodniowy konkurs przeznaczony dla miłośników dobrego jedzenia i historii powiatu. Co tydzień do wygrania będzie zaproszenie do restauracji Korbasowy Dwór.

Cieszyn i Śląsk Cieszyński posiadają długa historię, pełną ciekawostek, nie tylko kulinarnych. Niektóre z nich postanowiliśmy Wam przypomnieć i zachęcić do samodzielnych poszukiwań.  Wspólnie z Restauracją Korbasowy Dwór przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym trzeba będzie wykazać się wiedzą i refleksem. Na zwycięzców co tydzień będzie czekała smakowita wizyta w Restauracji.

Co tydzień w piątek na Portalu OX znajdziecie zestaw pytań dotyczący historii Cieszyna. Do wygrania będą zaproszenia do Restauracji Korbasowy Dwór (Cieszyn, Hażlaska 135) uprawniające do konsumpcji dań za kwotę 50 zł. Zaproszenie, które wygrać można w dzisiejszym konkursie jest ważne do 30.06.2012.Zatem zaczynamy!


Aby zdobyć zaproszenie, trzeba jak najszybciej odpowiedzieć poprawnie na 4 poniższe pytania:

1. Do kogo należała i kiedy została założona najstarsza winiarnia w Cieszynie?

2. W którym roku i w którym zajeździe zatrzymał się w Cieszynie książę Józef Poniatowski?

3. W którym z cieszyńskich hoteli mieściła się słynna "Sala arcyksięcia Eugeniusza"?

4. Jak nazywała się ulubiona przez cesarza Franciszka Józefa I pieczeń wołowa, którą często zamawiał podczas swoich wizyt w Cieszynie?


Uwaga!!! Zwycięży osoba, która najszybciej zamieści poprawną odpowiedź na powyższe pytania w komentarzu pod tą wiadomością. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 29.03.12 włącznie. Rozwiązanie konkursu w piątek 30.03.12. Zaproszenie będzie do odbioru w siedzibie Portalu OX.PL (Skoczów, ul. Wałowa 3) lub (po wcześniejszym uzgodnieniu) w cieszyńskim oddziale Portalu (ul. Michejdy 4) od pon.-pt. w godz. 8.00-16.00.

Konkurs zakończony!

Prawidłowych odpowiedzi najszybciej udzieliła vesna. Gratulujemy zwycięzcy! Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach!

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: