Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spektakl ''Gąska'' Nikołaja Kolady - premiera Sceny Polskiej!

Dwie dojrzałe aktorki, ich zawiedzione marzenia o wielkich karierach, i ona, tytułowa Gąska, młodziutka aktorka, której pojawienie się wywołuje burzę. Na dokładkę - dwóch panów: dyrektor teatru i administrator. Oj, będzie się działo. Nowa premiera na deskach Sceny Polskiej - ''Gąska'' Nikołaja Kolady.

Nikołaj Kolada to znany i lubiany na całym świecie rosyjski dramatopisarz, aktor i reżyser. To obok Antona Czechowa najczęściej dzisiaj grany w Rosji dramaturg. Urodził się w 1957 roku w małej wsi w Kazachstanie. Był aktorem w Swierdłowskim Akademickim Teatrze Dramatycznym, reżyserował tez przedstawienia. Napisał dotychczas ponad osiemdziesiąt sztuk, m.in. Statek głupców" (1986), "Gąska" (1989), "Merylin Mongoł" (1989), "Polonez Ogińskiego" (1993), "Kurza ślepota" (1996), „Tutenchamon" (2000).

Gąska jest – podobnie jak większość sztuk Kolady – na pograniczu gatunku farsy, komedii, tragikomedii. To słodko-gorzka opowieść o twórcach prowincjonalnego teatru, do którego przybywa młoda aktorka – tytułowa „Gąska”. Część ekipy zauroczy, w części wzbudzi zazdrość lub uśpione pragnienia – na pewno wprowadzi sporo zamieszania do życia dyrektora i administratora teatru oraz dwóch starszych aktorek. Zastygłe od dawna, zgnuśniałe środowisko przejdzie mała rewolucję. Jaką? Przekonajcie się sami! Premiera „Gąski” w reżyserii Bogdana Słupczyńskiego już w najbliższą sobotę na Scenie Polskiej w Czeskim Cieszynie.

"Gąska" Nikołaj Kolada
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67
Premiera: 21 maj 2016 r. o godz. 17.30

Bilety w cenie 200,- Kc można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141.

Profil Czeskocieszyńskiego teatru na Facebooku


Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na spektakl premierowy Sceny Polskiej pt. „Gąska”. Aby zdobyć bilety, należy napisać, jak Twoim zdaniem zakończy się starcie młodej aktorki, tytułowej "gąski" ze środowiskiem teatralnym. Wygrają dwie osoby, które najciekawiej uzasadnia swój wybór. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres konkurs@ox.pl do 18 maja włącznie.

Konkurs zakończony!

Bilety otrzymują: smog1985 i monidong. Gratulujemy! Informację o sposobie odbioru biletów posłalismy do zwycięzców mailowo.


Artykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: