Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śpiew gardłowy w Goleszowie

9 maja w Etno Chacie będzie można posłuchać niezwykłego artysty, który zaprezentuje śpiew gardłowy. Koncert Artema Chepkonakova z Syberii odbędzie się o godz. 20.00. Mamy bilety!

Artem Chepkonakov to artysta pochodzący z Gornoałtajska – miasta w Rosji, stolicy Republiki Ałtaju, usytuowanej w Południowej Syberii. Występuje ze śpiewem gardłowym i tradycyjnymi pieśniami syberyjskimi na całym świecie. Prywatnie ma żonę i dójkę dzieci.

Śpiew gardłowy to niezwykły rodzaj śpiewu, który zachował się i jest popularny zwłaszcza w Azji - na Syberii, Mongolii, Tybecie, Uzbekistanie, Kazachstanie. Podczas wykonywania piosenki śpiewak korzysta ze zjawiska rezonansu i formanty, by nadać fali dźwiękowej głosu pozornie więcej niż jednej wysokości dźwięku w tym samym czasie.


Koncert śpiewu gardłowego Artema Chepkonakova

9 maj 2014, godz. 20.00
Etno-Chata TOPOLEJ
Ul. Wiejska 22A, Goleszów k/Ustronia

Uwaga konkurs!
Dla dwóch czytelników, którzy jako pierwsi odpowiedzą na pytanie: "Jak inaczej nazywa się śpiew gardłowy"? mamy po wejściówce na koncert Artema. Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres konkursy@ox.pl. W treści maila proszę podać imię i nazwisko.

 

Konkurs zakończony!

Najszybciej maila z odpowiedzią przysłali: Łukasz O. i Grzegorz H. Bilety będą do odbioru w Etno-Chacie przed koncertem. Proszę zabarć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: