Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spróbuj swych sił w boulderingu

Wyzwanie, adrenalina, rywalizacja: to ostatnie dni, by zapisać się na zawody boulderowe w cieszyńskiej Strefie Wolności. Jeśli lubisz wspinaczkę lub chcesz spróbować swoich sił, zapisz się na zawody i przyjdź w sobotę, 14 stycznia na ulicę Stawową do Cieszyna.

Zawody boulderowe w Strefie Wolności  przygotowane zostały z okazji otwarcia nowej atrakcji  - boulderowni (z ang. boulder - głaz). Bouldering  to wspinaczka po niskich blokach skalnych lub głazach bez użycia sprzętu wspinaczkowego (uprzęży, liny, ekspresów). Nie jest to jednak wspinaczka bez asekuracji - stosuje się tutaj po prostu inne metody, m.in. crashpady, czyli ułożone przy ścianie grube materace, na które w razie odpadnięcia upada wspinacz. Można go z powodzeniem uprawiać również na sztucznej ściance wspinaczkowej.

Z nową ścianką wspinaczkową w Strefie Wolności w Cieszynie można mierzyć się bez asekuracji. Zabezpieczeniem jest bowiem materac. W zawodach, które odbędą się w sobotę, będą mogli startować zarówno mężczyźni, jak i kobiety: - Nie ma ograniczeń dotyczących uczestnictwa. Wpisowe w kwocie 10 zł obejmuje jedynie osoby startujące w zawodach; nie obejmuje widowni – informuje Janusz Mendera ze Strefy.

Do pokonania zawodnicy będą mieli 11 lub 12 dróg: - Zawody wygra osoba, która przejdzie największą ilość wyznaczonych dróg. Każdy z uczestników prowadzić będzie listę przejść. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów będzie czuwała ekipa Strefy Wolności – mówi Mendera i dodaje: - Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, a dla wszystkich: kibiców i zwycięzców także imprezę po zawodach.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w zawodach powinny zarejestrować się pod adresem biuro@strefawolnosci.eu. Więcej informacji o zawodach na stronie www.strefawolnosci.eu lub pod numerem tel: 666 862 017

Portal OX.PL jest patronem medialnym zawodów.


Zobacz też:
Strefa Wolności otwarta

Strefa zrodziła się z marzeń

Pręż buły na chwytach!


Uwaga Konkurs! Kto pierwszy ten lepszy!
Mamy dla Was trzy wejściówki na boulderownię, ufundowane przez Strefę Wolności (do wykorzystania w dowolnym dniu przez 30 dni). Aby je zdobyć, wystarczy zadzwonić do redakcji Portalu OX.PL jutro (11.01.12), między godziną 8.00 a 16.00 i podać swoje imię i nazwisko oraz login na Portalu. Wygrywają trzy najszybsze osoby. Wejściówki są ważne przez 30 dni.

Konkurs zakończony!

Użytkownicy, którzy zadzwonili najszybciej: krzychu13, gab2588, Damian V12

Gratulujemy!

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: