Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukcesy ''Morfiny''

Spektakl ''Morfina'' w reżyserii Eweliny Marciniak, z rolą Aleksandry Fielek, młodej aktorki pochodzącej z Cieszyna, zyskuje uznanie w świecie teatralnym, zdobywając liczne nagrody.

Spektakl Morfina w reżyserii Eweliny Marciniak, wystawiany przez Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, odniósł w ostatnim czasie sporo sukcesów. Nagrodę Grand Prix 55. Kaliskich Spotkań Teatralnych, za imponującą pracę zespołową, otrzymała obsada spektaklu, w tym Aleksandra Fielek, pochodząca z Cieszyna, debiutująca na deskach Teatru Śląskiego, młoda aktorka, którą można było również zobaczyć przed rokiem w sztuce dyplomowej Snack story. Nagrodę na Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt, otrzymali także muzycy grający w sztuce, Chłopcy Kontra Basia, za twórcze udźwiękowienie spektaklu.

Morfina to głośna i wielokrotnie nagradzana powieść Szczepana Twardochy, opowiada o losach Konstanta Willemanna, warszawiaka o śląskich korzeniach, uzależnionego od morfiny bon-vivant, dla którego nie liczą się w życiu żadne wartości. Konstanty Willemann próbuje odnaleźć swoją tożsamość w rozpadającym się świecie, stara się odpowiedzieć m.in. na pytania: Czy jest coś winien Polsce? Co oznacza dla niego Śląsk? Spektakl powstał w cyklu „Śląsk święty/Śląsk przeklęty”, zainicjowanym w sezonie 2013/2014.


UWAGA KONKURS!!


Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki, przekazane przez Teatr Śląski, na spektakl "Underground" w Katowicach na 12.06.2015 r. o godz. 19:00, aby je wygrać, należy w kilku zdaniach opisać: Dlaczego lubię Śląsk i z czym mi się kojarzy. Odpowiedzi prosimy wysyłać wraz z imieniem i nazwiskiem na adres konkurs@ox.pl do 10.06.2015.


Dwie najlepsze odpowiedzi zostaną nagrodzone biletami, które będą do odbioru w kasie przed spektaklem, za przysłowiową złotówkę.


Underground Jest to pełna tajemnicy podróż przez wyobraźnię muzyczną Toma Waitsa i Nicka Cave'a, dwóch ciekawych osobowości, nie dających się jednoznacznie sklasyfikować. Bohaterem spektaklu jest zagubiony w świecie 40-letni mężczyzna, który wśród mrocznych opowieści próbuje odnaleźć utraconą przed laty młodość.

 

Konkurs zakończony!

Biletu otrzymuje Pani Kira P. Gratulujemy!

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: