Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święta nie dla skąpców

Każdy z nas pamięta, kim był Ebenezer Scrooge. Postać skąpca z opowiadania Charlesa Dickensa dla niektórych może być przestrogą. Idą święta - to najlepszy czas na refleksje nad tym, co w życiu najważniejsze. Czytelników Portalu OX.PL wraz z rodzinami zapraszamy do Teatru w Czeskich Cieszynie na ''Opowieść Wigilijną'' - spektakl pełen magii i wzruszeń. Mamy do rozdania 2 podwójne zaproszenia - zachęcamy do udziału w konkursie.

Charles Dickens ma w swoim dorobku literackim m.in. kilkanaście powieści i kilka opowieści wigilijnych. Tą najbardziej znaną bez wątpienia jest „Opowieść wigilijna”, wydana po raz pierwszy w grudniu 1843 roku. Opowiadanie pokazuje przemianę Ebenezera Scrooge’a – skąpca i samotnika dbającego tylko o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną bohaterowi ukazują się duchy, które uświadamiają mu błędy, jakie w życiu popełnił, a także przedstawiają przyszłość, jaka może go spotkać. Jaka będzie reakcja Ebenezera? To przypomnieć sobie możemy już w sobotę, 16 grudnia, odwiedzając Teatr w Czeskim Cieszynie. Adaptacji, scenografii oraz reżyserii podjął się kierownik artystyczny Sceny Polskiej Bogdan Kokotek. Udział bierze niemal cały zespół Sceny Polskiej oraz kilkoro dzieci aktorów.

Premiera „Opowieści wigilijnej” na deskach Tesinskiego Divadla odbędzie się już w sobotę 16 grudnia o godz. 17.30. Spektakl dedykowany jest zarówno dorosłym, jak i młodzieży i dzieciom. Na widzów czeka spotkanie z klasyczną literaturą w formie spektaklu teatralnego pełnego magii i wzruszeń.

„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” CHARLES DICKENS
Premiera: 16 grudnia 2017 godz. 17:30
Inscenizacja: Bogdan Kokotek
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67

Bilety można zamawiać do 13 grudnia w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz  www.tdivadlo.cz  tel.: + 420 558 731 141.

Profil Czeskocieszyńskiego teatru na Facebooku 

KONKURS - Wygraj bilety!

Opisane w powieści Charlesa Dickensa wydarzenia dzieją się w pełen magii, wigilijny wieczór, kiedy na ulicach Londynu panuje świąteczna atmosfera. Dla bohatera "Opowieści wigilijnej" wieczór ten nie jest tak radosny, jak dla większości ludzi, ale, bez wątpienia, także dla niego jest to wieczór bardzo wyjątkowy, ponieważ to wtedy nawiedzają go duchy. Napisz, jakie to były duchy (nie zapomnij wymienić wszystkich). Odpowiedź prześlij na adres konkurs@ox.pl do 12 grudnia br. włącznie. Kto pierwszy, ten lepszy - wygrywają 2 pierwsze osoby, które prześlą prawidłową odpowiedź. 

Mamy do rozdania 2 x zaproszenie dla 2 osób na premierę „Opowieści wigilijnej” w Teatrze w Czeskim Cieszynie. 

Udział w powyższym konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu konkursów.

 

ROZWIĄZANIE KONKURSU!

Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi. Prawidłowa odpowiedź to:

duch Jakuba Marleya
Duch Dawnych Świąt Bożego Narodzenia
Duch Obecnych Świąt Bożego Narodzenia
Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia

O wygranej w konkursie laureaci zostali powiadomieni mailowo. Bilety będą do odbioru przed spektaklem w kasie teatru po podaniu imienia i nazwiska.

artykuł sponsorowany
źródło: ox.pl
dodał:
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: