Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Uśpione królowe'' w konkursie!

Wciągający kryminał połączony z romansem, sympatyczni bohaterowie, z którymi chce się zostać na dłużej. Dowcipne dialogi, wartko tocząca się akcja. Taka w skrócie jest wznowiona powieść Hanny Greń ''Uśpione królowe''. Możesz ją zdobyć!

W tym roku prawdziwy wysyp książek Hanny Greń - w kwietniu na półkach pojawiła się wydana przez Wydawnictwo Replika powieść „Jak kamień w wodę” z dwutomowej serii „ Polowanie na Pliszkę”, a we wrześniu druga – „Światełko w tunelu”. Zaś przed tygodniem premierę miało poprawione i rozszerzone wydanie debiutanckiej powieści Hanny Greń - pierwszego tomu „Cyklu Wiślańskiego” – „Cień sprzedawcy snów” – teraz pod tytułem „Uśpione królowe”.

O czym są „Uśpione królowe”?
Jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z powieściami Hanny Greń – pora to zmienić! Tym bardziej, że jest okazja, gdyż „Uśpione królowe” są wznowieniem debiutu pisarki pochodzącej z Wisły, a mieszkającej obecnie w Bielsku-Białej.

O czym jest książka? To kryminał połączony z romansem. Bohaterami książki jest dwójka policjantów nadkomisarz Konrad Procner i komisarz Marcin Cieślar oraz dwie przyjaciółki Zena i Petra. Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy kobiet, który zabija głównie w Wiśle, choć do paru morderstw doszło również w innych miastach, m.in. Cieszynie i Bielsku. Morderca nie ma z pozoru swojego modus operandi zbrodni, więc złapanie go wydaje się być niemożliwe. Śledztwo nabiera rozpędu, gdy policjanci poznają dwie niezwykłe kobiety, Zenę i Petrę. Jak się później okazuje, obie panie związane są w jakiś sposób ze sprawą…

Warto sięgnąć po tą powieść nie tylko z okazji wznowienia, nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z rodzimą autorką, która akcję powieści umieściła na Śląsku Cieszyńskim. Warto przeczytać po prostu dlatego, że to przyjemna książka i dobra rozrywka.
 


Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów" (poprawione i uzupełnione wydanie nosi tytuł „Uśpione królowe”), rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazał się trzeci kryminał tzw. „Wiślańskiego cyklu” - "Otulone ciemnością". 18 kwietnia 2017 roku premierę miała pierwsza powieść z serii „Polowania na Pliszkę” - "Jak kamień w wodę" [Pisaliśmy: Jak kamień w wodę ], zaś we wrześniu druga część „Światełko w tunelu” (Pliszka powraca! ).

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was trzy egzemplarze książki Hanny Greń – „Uśpione królowe”. Aby zdobyć jeden z nich, napisz w komentarzy poniżej, jaki byłby idealny bohater kryminału pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego. Nagrodzimy trzy najciekawsze odpowiedzi. Konkurs trwa do 1 listopada. Rozwiązanie konkursu we wtorek 2 listopada.

Konkurs zakonczony!

Ciekawych postaci u nas co niemiara. Być może któryś z autorów skorzysta z Waszych propozycji...? Gratulujemy wygranej Użytkownikom: tygryska, sda1 i nickinny. Zwycięzców prosimy o przesłanie imienia i nazwiska na adres konkurs@ox.pl. Po przesłaniu danych zapraszamy do redakcji po odbiór ksiażek. Ksiązki można odbierać do 30 listopada.


Czytaj również:

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym ksiażki.


Książka "'Uśpione królowe'' wydana została przez Wydawnictwo Replika. Powieść można zakupić na stronie Wydawnictwa Replika.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-26 00:01:18
dhd1: Bohater jak i miejsce akcji związane z teatrem w Cieszynie.
2017-10-26 06:56:35
as355: Do bohatera jegomościa bym nie zaliczył ,ale kilka spraw miało miejsce w sądzie ,,i tu nasze prawo jak to bywa do tej pory ,broni tego co ma układy i kasę .Pewien bogaty właściciel ,karczma , gazdowka ,lasy ,dom itd.Zatrudniajac młode dziewczyny z biednych rodzin wykorzystywał je ,a jak która zaszła w ciążę wysyłał do domu .Tak więc w okolicznych wioskach przybywało potomków z nie prawego łoża .Jednej zapłacił drugiej nie dał nic ,ci co bronili prawa u niego jadali i pili więc dożył sędziwego wieku bez kary .Losy jego i jego ofiar opowiadane są do dziś ,a potomkowie ,,jedni się znają ,a inni nie mają pojęcia o swoim pochodzeniu.
2017-10-26 09:08:18
Yaro80: Ja bym zobaczył jako bohatera kryminału z naszego regionu po prostu Naszego Wielkiego Mistrza Adama Małysza i żeby było ciekawie nazywałby się Adam Wielkisz by nie było żadnych problemów prawnych! A dlaczego bo jest to bardzo ważna postać z naszego regionu i ciekawie by było go umieścić w kryminale jako pozytywnego bądź negatywnego bohatera!
2017-10-31 23:26:08
tygryska: B - rzydka twarz, wnętrze niepiękne, co się go każdy nawet twardziel lęknie<br />O - czy przebiegłe i błyszczące, tak do głębi świdrujące.<br />H - arda dusza nieugięta, za nim zerkają dziewczęta!<br />A - rystokrata z cieszyńskiego rodu, bo nie podejrzewa się rodowodu!<br />T - akże nazwisko w okolicy znane, aby gdy książki będą czytane<br />E - widentnie nastąpiła analiza zawiła, a intrygi nie wydała zaraz pierwsza chwila!<br />R - ozpoznawalny, popularny za młodu i bardzo znany ze swego zawodu.<br /><br />I - nteligentny, zuchwały i sprytny, ważne, by przyświecał mu jakiś cel szczytny.<br />D - oskonale znający Wisłę, Górki, Skoczów, co "swoimi" nazywa wszystkie wioski na uboczu.<br />E - kstrawertyczny, lecz z wyczuciem stylu, ponadprzeciętny, nie stojący z tyłu.<br />A - mbitny i z pasją, człowiek - zagadka, co nie zna go do końca nawet własna matka.<br />L - ubiący oryginalność, unikający nudy, na pewno nie łysy, tym bardziej - nie rudy!<br />N - auczyciel, policjant, urzędnik, sprzedawca, kucharz, spowiednik, motocyklista-dawca<br />w - Y - bitnie łatwy do identyfikacji, a jednak pozostający zaginionym w akcji!<br />
2017-11-01 15:05:38
sda1: Kartograf lub geograf, bo dobrze mapy czyta!<br />Policjant, strażnik miejski - o nich nikt nie pyta!<br />Strażak, bo zawsze się o nim opowiada<br />Podróżnik, bo biegle językami włada.<br />Informatyk, bo ma informacje i dane,<br />Spowiednik, bo dobrze zna się z każdym szatanem.<br />Recydywista z doświadczeniem w głowie<br />Detektyw, bo skieruje trop na inną osobę.<br />Skoczek narciarski, bo ma znajomości wiele<br />Biegaczka, bo ma siłę w swoim szybkim ciele<br />Piosenkarze, bo jak trafić do ludzi wiedzą<br />Rajdowcy, bo oni w miejscu nie usiedzą.<br />Ze znajomością anatomii lekarz<br />Mający najlepszy widok na okolicę dekarz.<br />Do każdego z tych wspomnianych ktoś się mi nasuwa<br />Za każdym z tych ludzi jakaś "łatka" fruwa<br />Każdy pochodzi "stela", każdy jest bohaterem <br />Ale kto z nich będzie w książce dręczycielem?<br />Czy łysy, czy z lokami, czy wolny, czy szybki<br />Śpiewający w radio, czy smażący frytki<br />Latający, ćwiczący, skaczący, tropiący<br />Byle szybką akcję człowiek lubiący.<br />Sto innych cech mający, trudny do rozszyfrowania<br />To idealny bohater jest do opisania! <br />
2017-11-02 22:10:51
nickinny: Myślę, że ciekawym bohaterem kryminalnym mógłby być Gustaw Morcinek. <br />Życiorys szalenie bogaty w zawiłości polityczne, społeczne, historyczne, narodowościowe mógłby być świadkiem wielu nieprawości o charakterze kryminalnym. A przy okazji mógłby niedokumentalnie przypomnieć pokręcone losy tych okolic i zamieszkujących je ludzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: