Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wszystko może się zdarzyć

Przed nami kolejne dni wypełnione humorem. Za dwa tygodnie, 16 grudnia w Cieszynie 20-lecie pracy kabaretowej świętować będzie Formacja Chatelet.

Tegoroczna HECA w Cieszynie upłynie pod znakiem jubileuszu kabaretu Formacja Chatelet. Grupa świętuje 20 lecie pracy artystycznej. Swoje święto obchodzić będzie właśnie w Cieszynie. Już w czwartkowe popołudnie 15 grudnia odbędzie się zamknięta impreza dla przyjaciół i fanów kabaretu. W Cieszynie pojawią się również zaprzyjaźnione z grupą kabarety, nie zabraknie osób, które do grupy kiedyś należały. Jak na przykład Tomasz Jachimek to też człowiek, który był w tym kabarecie i wiele innych nazwisk - mówi organizator Hecy – Jerzy Tessar.

Pierwszy punkt programu HECY2016 to kawa w samo południe, czyli spotkanie z Formacją Chatelet w cieszyńskiej kawiarni 'Kornel i przyjaciele' na ul. Sejmowej 1. To w piątek, 16 grudnia o godzinie 12.00 wstęp na spotkanie jest wolny, jednak trzeba wcześniej zarezerwować miejsce. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łopatowska z portalu Interia. Będzie można z bliska zobaczyć twórców kabaretu, zadać im pytania. Na pewno będzie wiele wspomnień – dodaje Jerzy Tessar.

Tego samego dnia o godzinie 16.00 i 20.00 w Domu Narodowym odbędzie się Benefis Formacji Chatelet. Nie zabraknie gości specjalnych. Kogo? Katarzyny Pakosińskiej, Kabaretu A Jak!, będą Łowcy.B i Kabaret Nowaki. Będzie wiele ciekawych skeczów, napisanych specjalnie na tę okazję. - Będzie wiele niespodzianek. Wszystko pod wspólnym tytułem 'Wszystko może się zdarzyć' liczymy na wspólną zabawę i świetną reakcje publiczności – podkreśla Tessar.

Nowością w HECY to wyjście poza mury obiektów kultury, organizatorzy zapraszają na zewnątrz. W sobotę 17 grudnia Jogging z Basią – czyli bieg brzegami Olzy. To pomysł jedynej kobiety z formacji. - Basia od dłuższego czasu dba o sylwetkę, zdrowo gotuje. Oczywiście będzie to przebieżka na wesoło, z żartem. Liczymy na tych, którzy biegają na co dzień, ale i tych, którzy chcą skusić się na tego typu akcję – wyjaśnia organizator. Wracając z biegu, warto zahaczyć w sobotę znowu o kawiarnię Kornel i Przyjaciele. Tam o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Pakosińską. Fragmenty jej książki 'Malina cud dziewczyna' czytać będzie ekipa z Formacji Chatelet.

Wieczór to już gala w teatrze. Program zostanie zaprezentowany dwukrotnie, o godzinie 16.00 i 20.00. Żartów nie zabkranie, bo przed widzami zaprezentuje się szpica polskich kabaretów. Oprócz jubilatów, także Łowcy.B, Kabaret Nowaki i Kabaret Młodych Panów. Oczywiście pojawi na scenie również się Katarzyna Pakosińska. Nie zabraknie znanych skeczów, ale będą też oczywiście sceny improwizowane – te zawsze najdłużej zapadają w pamięci. Dodatkowo w czwartek w sali ekspozycyjnej Domu Narodowego odbędzie się otwarcie wystawy związanej z jubileuszem Formacji Chatelet. Będzie można zobaczyć zdjęcia z występów i rekwizyty używane w skeczach i kostiumy ze spektakli.

Dla czytelników Portalu OX.pl mamy trzy podwójne wejściówki na piątkowy benefis w Domu Narodowym. Wejściówki otrzymają trzy pierwsze osoby, które napiszą do nas wiadomość. Piszcie na adres konkurs@ox.pl. W treści wpiszcie HECA a w treści podajcie swoje dane (imię, nazwisko, miejscowość) oraz login z klubu OX.pl.


RED.

 

Konkurs zakończony. Wejściówki zdobyli: 'krzychofarmer' 'patii-k2' oraz ' dyrygentB'. Gratulujemy

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: