Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj bilet na festiwal

To prawdziwa gratka dla melomanów. W najbliższy piątek w Bielsku - Białej rozpoczyna się dwudziesta edycja Festiwalu Kompozytorów Polskich im. prof. Henryka Mikołaja Góreckiego.

Serdecznie zapraszam do Bielska-Białej – miasta, które zafundowało sobie i nam festiwal w czasach, gdy kultura i sztuka ą lekceważone i pomijane. - tak we wstępie do pierwszego festiwalowego programu pisał Henryk Mikołaj Górecki. I Festiwal Kompozytorów Polskich odbył się w dniach od 10-12 października 1996. I choć jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadano, że będzie to impreza cykliczna, chyba nikt nie spodziewał się że będzie organizowany co roku, aż do dnia dzisiejszego.

Na jubileuszową, 20. edycję festiwalu złożą się utwory m.in. Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego. Wśród wykonawców pojawią się wybitne postaci polskiego muzyki, m.in. Jerzy Maksymiuk, Mirosław Jacek Błaszczyk, Adam Zdunikowski i Iwona Hossa.
Podczas kolejnych dni imprezy publiczność usłyszy m.in. „Trzy utwory w dawnym stylu” H.M. Góreckiego, „Koncert fortepianowy e-moll” F. Chopina, "Krzesanego” W. Kilara i „Koncert skrzypcowy fis-moll” H. Wieniawskiego.

Na zakończenie festiwalu usłyszeć będzie można „Credo” Krzysztofa Pendereckiego. Utwór wykonają Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór Filharmonii Krakowskiej i Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni. Solistami będą Iwona Hossa, Ewa Vesin, Agnieszka Rehlis, Adam Zdunikowski i Wojciech Gierlach. Dyrygować będzie sam Krzysztof Penderecki.

Szczegółowy program Festiwalu, znajdziecie pod TYM linkiem.

Dla czytelników Portalu OX.pl mamy dwie podwójne wejściówki na niedzielny, finałowy koncert Festiwalu. (4 października, godzina 18.00 Kościół Św. M. Kolbe Bielsko-Biała, Aleksandrowice)

W programie Krzysztof Penderecki CREDO Wykonawcy: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór Filharmonii Krakowskiej.

Aby zdobyć bilety wystarczy wysłać do nas e-mail na adres konkurs@ox.pl. W tytule wpiszcie FKP a w treści wiadomości swoje dane oraz login z klubu 'OX.pl'

 

Konkurs zakończony!

Podwójne wejściówki otrzymują osoby posługujące się nickami 'joluska23' oraz 'Arato'. Gratulujemy!

 

red.

źródło: ox.pl/BCK
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: