Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Żabi Kraj w obiektywie

W najbliższą środę w Galerii Po Ratuszem w Strumieniu zobaczyć będzie można nagrodzone prace podczas konkursu Fotograficznego ''Żabi Kraj w obiektywie''. Zorganizowała go już, po raz czwarty LGR 'Zabi Kraj'.

Od kilku lat różnymi projektami wspierają lokalne gospodarstwa rybackie, organizuje też wiele imprez promocyjnych. Tym razem Lokalna Grupa Rybacka ‘Żabi Kraj’– czwarty już raz – zaprosiła wszystkich, którzy lubią fotografować, do udziału w konkursie fotograficznym. "Żabi Kraj w obiektywie" to jego tytuł i taka też była tematyka zdjęć.

24 uczestników nadesłało 89 prac. W większości były to zdjęcia których tematyka dotyczyła I kategorii – czyli krajobrazów i pejzaży wodnych z Żabiego Kraju". Druga kategoria to projekty realizowane przez Lokalną Grupę Rybacką– mówi Agnieszka Gabzdyl z LGR. Każdy uczestnik mógł zgłosić po cztery zdjęcia z każdej kategorii. Zdjęcia trzeba było wykonać na terenie , który leży na terenie działania LGR.

Ostatecznie jury przyznało nagrody I kategoria "Krajobrazy i pejzaże wodne z Żabiego Kraju":
I miejsce - Jacek Cisło, zdjęcia: "W symbiozie z naturą"
II miejsce - Piotr Kulisz, zdjęcie: "Wędkowanie o jesiennym poranku"
III miejsce - Wojciech Brożonowicz, zdjęcie: "Cisza"
W drugiej kategorii "Projekty LGR "Żabi Kraj" przyznano tylko wyróżnienie. Zdobyła go Barbara Karnas za zdjęcie: "Dębowiecka tężnia".

Wszystkie oceniane zdjęcia, a w dużych powiększeniach te nagrodzone, będzie można zobaczyć na wernisażu IV Konkursu Fotograficznego "Żabi Kraj w obiektywie", który odbędzie się 19 listopada (środa) o godz. 17:00 w Galerii pod Ratuszem w Strumieniu. Podczas wernisażu zostaną wręczone nagrody laureatom.

Nagrodzone zdjęcia są już m.in. wykorzystane w kalendarzu ściennym, dwie pierwsze osoby, które napiszą do nas na adres konkurs@ox.pl otrzymają kalendarz na 2015 rok z LGR ‘Żabi Kraj’.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: