Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

'Złoty Promień' w Zagroniu

Muzykoterapia, sauna, pokazy Tai Chi, basen dla podopiecznych ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne, występ zespołu Vołosi, hipoterpia, klauni, chiński poczęstunek dla wszystkich mieszkańców i turystów - oto atrakcje I Międzynarodowego Tygodnia Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 'ZŁOTY PROMIEŃ W ZAGRONIU', którego pomysłodawcą i organizatorem jest Kompleks Zagroń z Istebnej.

- Nazwa imprezy "złoty promień" nawiązuje do promyka nadziei, wiąże się z nadzieją na lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych. Chcemy dać dzieciom niepełnosprawnym właśnie taki promyk, trochę radości, tym bardziej, że nie doznają jej często zbyt wiele na co dzień - mówi Katarzyna Białożyt z istebniańskiego "Zagronia": - Dlatego właśnie zorganizowaliśmy Tydzień. Chcemy wziąć czynny udział we wspieraniu osób niepełnosprawnych, tym bardziej, że mamy odpowiednią bazę, zaplecze rehabilitacyjne, hotelowe i gastronomiczne. Mamy nadzieję, że impreza na stałe zagości w regionalnym - i nie tylko - kalendarzu ważnych wydarzeń.

W pierwszych dniach Tygodnia Rehabilitacji (od 23.04 do 27.04) dla podopiecznych Ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne przygotowano: seanse muzykoterapii połączone z dźwiękami mis tybetańskich i odgłosów natury, zajęcia ruchowe na basenie prowadzone przez fizjoterapeutów (przewidziany czas wolny na korzystanie z atrakcji parku Wodnego OLZA), seanse w saunie parowej i suchej, pokazy Tai Chi w wykonaniu doktora medycyny chińskiej Shanmin Li i wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Natomiast 28.04, w sobotę, odbędzie się finał imprezy: - Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin: Istebna, Milówka, Węgierska Górka, Bukovec w Czechach i ze Słowacji: Čierne i Čadca oraz wszystkich turystów i gości. Na zewnętrznej scenie Kompleksu Zagroń przygotowaliśmy atrakcje dla wszystkich: wystąpią zespoły regionalne, zagrają VOŁOSI, odbędzie się pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Straż Pożarną. Dzieci i dorosłych zabawią klauni, smakosze będą mieli okazję spróbować chińskiej kuchni. Będzie można również pomóc innym, gdyż pod Zagroniem zaparkuje ambulans do poboru krwi - wymienia Katarzyna Białożyt.

W dzień finału ( w godzinach 10:00-14:00) odbędzie się również konferencja naukowa pod hasłem:" PROBLEMY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W XXI WIEKU". Referentami będą eksperci z dziedziny rehabilitacji z Polski: prof.dr hab.Józef Opara, lek.med.Jolanta Dobija,lek.med.Alina Strzała-Kłeczek, Zhao Yuning: - Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o potwierdzenie mailowe lub telefoniczne. Dla wszystkich biorących udział w wykładach przewidziane są upominki oraz ciepły poczęstunek - zachęca Białożyt.

Szczegółowy plan imprezy dostępny jest TUTAJ lub na plakacie poniżej.

Portal OX.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Uwaga Konkurs!
Przygotowaliśmy dla Was dwa całodzienne podwójne vouchery do Parku Wodnego Olza przekazane przez Kompleks Zagroń w Istebnej. Aby je zdobyć, należy napisać tekst (w dowolnej formie i o dowolnej tematyce) zawierający wyrażenie "złoty promień". Tekst proszę zamieścić w komentarzu pod tą wiadomością. Nagrodzimy dwie najciekawsze wypowiedzi. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 26.04.12 włącznie. Rozwiązanie konkursu w piątek 27.04.12.

Konkurs zakończony!

Po burzliwych naradach wybraliśmy zwycięzców.  Najbardziej spodobały nam się teksty Użytkowników: ja-nek i GrzegorzH. Po odbiór voucherów zapraszamy do siedziby Portalu OX.PL (Skoczów, Wałowa 3) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: