Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złów bilety na ''Grube ryby''!

Czy panny na wydaniu złowią grube ryby? A może to grube ryby będą gonić za pannami? Świetna sztuka Michała Bałuckiego ''Grube ryby'' już w najbliższą sobotę, 29 października w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy.

29 października o 18.00 odbędzie się kolejna premiera Sceny Polskiej Kameralnie - wspólnego projektu Cieszyńskiego Ośrodka Kultury i Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie – „Grube ryby” Michała Bałuckiego.

Sztuka Bałuckiego jest uważana za jedną z najlepszych sztuk tego czołowego dramaturga pozytywizmu. Akcja komedii toczy się w wiejskim dworku pana Onufrego Ciaputkiewicza, u którego bawią dwaj starzy kawalerowie - Wistowski i Pagatowicz. Czas schodzi im mile na partyjkach w karty. Błogi spokój zakłóca jednak wiadomość o nagłym przyjeździe Wandy - wnuczki i "oczka w głowie" Ciaputkiewiczów. Kawalerowie chcą się naprędce ewakuować, gdyż uważają się za "grube ryby", na którą polują panny na wydaniu... Wiele zabawnych nieporozumień, wartka akcja i dowcipne dialogi – to cechy charakterystyczne komedii Bałuckiego. Miły wieczór gwarantowany!

W wyreżyserowanym przez Adam Srokę spektaklu występują: Mariusz Osmelak, Anna Paprzyca, Joanna Gruszka, Janusz Kaczmarski, Dariusz Waraksa, Marcin Kaleta, Grzegorz Widera, Ryszard Pochroń i Patrycja Sikora. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w COK.

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na ten spektakl. Aby zdobyć bilety należy jak najszybciej poprawnie odpowiedzieć na pytanie: „Niektóre źródła podają, że Bałucki debiutował na łamach „Gwiazdki Cieszyńskiej” w 1890 roku. Jakimi utworami?”.

 

Konkurs zakończony!

Najszybciej poprawną odpowiedź zawierał komentarz Użytkowniczki anet84. Prosimy o przesłanie imienia i nazwiska na adres konkurs@ox.pl.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-10-26 13:23:26
anet84: wiersze: \&quot;Do ojca\&quot; (nr 16/1860) i \&quot;Niedzielna pieśń pastuchy\&quot; (nr 26/1860);<br />utwór poetycki \&quot;Góral\&quot; (nr 42/1860) <br />oraz wierszowany obrazek \&quot;Dziewczyna spod lasu\&quot; (nr od 22 do 25/1860)
2016-10-26 13:28:39
orszulka: wierszami Do ojca (nr 16/1860) i Niedzielna pieśń pastuchy (nr 26/1860).
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: