Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cztery dni z muzyką sakralną. XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

W Bielsku-Białej od 4 do 7 kwietnia odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. W kościołach wystąpią znakomici muzycy i chóry.

Tradycyjnie, jego ekumeniczny charakter, podkreśla objęcie Festiwalu patronatem przez dwóch biskupów – katolickiego - Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Pindla oraz i ewangelickiego - Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Pawła Anweilera. - Festiwal dedykujemy świętemu Janowi Pawłowi II w 10. rocznicę śmierci – informują organizatorzy.

Inauguracja Festiwalu, to jak zawsze większa forma muzyczna. W tym roku w kościele na osiedlu Karpackim zostanie zaprezentowana msza księcia Poniatowskiego. 5 kwietnia w Domu Muzyki zagra Pressburger Klezmer Band z Bratysławy. Dużym wydarzeniem będzie koncert chóru Voskriesinia z Ukrainy. Na zakończenie, jak zawsze oczekiwany przez publiczność koncert muzyki gospel w kościele św. Andrzeja Boboli. Bilety na każdy koncert w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna) można zarezerwować i zakupić: telefonicznie: 048 33 8281645 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00 lub przez Internet, korzystając ze strony internetowej www.bck.bielsko.pl.

Więcej informacji na stronie sacruminmusica.pl

Uwaga Konkurs!
Mamy dla Was po 2 bilety na dwa koncerty w ramach Festiwalu:
- na uroczyste otwarcie festiwalu: Msza F-DUR J.M.K. Poniatowskiego 4 kwietnia o godz. 19.00 w Kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz
- na Koncert Muzyki Cerkiewnej chóru Voskriesinia z Ukrainy, 6 kwietnia, godz. 18.00 w Kościele Ewangelicko-Augsurskim Zbawiciela.

Aby wygrać, napisz pod tym artykułem w komentarzu, na który z koncertów chciałbyś/ chciałabyś się wybrać i dlaczego. Nagrodzimy dwie osoby podwójnymi wejściówkami, wybierając najciekawsze odpowiedzi. Konkurs trwa do 29 marca.


Konkurs zakończony!

Bilety na Koncert Muzyki Cerkiewnej wygrywa: reksia (odbiór biletów w siedzibie redakcji). Jeśli ktoś ma ochotę na bilety na:  uroczyste otwarcie festiwalu: Msza F-DUR J.M.K. Poniatowskiego 4 kwietnia o godz. 19.00  - proszę o kontakt na natasza.gorzolka@ox.pl. Bilety przyznam osobie najszybszej.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-03-26 15:34:31
Mary Sue: Chciałabym wybrać się na koncert muzyki cerkiewnej.<br />Do tej pory nie miałam okazji usłyszeć ukraińskiej muzyki sakralnej.<br />Myślę, że ta w wykonaniu chóru Voskriesinia będzie na pewno znakomita. <br />To idealny wybór na czas wielkanocny.<br />
2016-03-26 20:59:09
debowianka: Muzyka cerkiewna - niecodzienna, tak inna, od tej powszechnie nam znanej, wydaje się trafiać w inne, bardziej czułe struny naszej duszy. Porusza w nas to, co piękne, dobre, czyste. Kontakt z takim brzmieniem z pewnością pozwoli przenieść się słuchaczowi w zupełnie inny świat, dotknąć oczyma duszy tego, co niewyrażalne słowami. Chciałabym móc uczestniczyć w takim wydarzeniu, dlatego proszę o możliwość wzięcia udziału w koncercie chóru Voskriesinia z Ukrainy. <br />
2016-03-27 10:42:38
reksia: Gdzie dwóch się bije,<br />tam trzeci korzysta.<br />Prawda to podobno znana,<br />lecz czy oczywista?<br /><br />Na koncert cerkiewny wybrać by się chciało.<br />Wiersz piszę, więc krótki, wszak wiersz to niemało.<br />Chór Voskriesinia z Iwano-Frankowska<br />Ach, ich muzyka będzie pewnie boska!<br /><br />Jak zdobyć bilet?<br />Zadanie to trudne.<br />Cóż zrobić? Wiem jedno,<br />wywody moje nie mogą być nudne!<br /><br />Czy wygra patos, górnolotna mowa?<br />Czy też proste, lecz szczere w wers ujęte słowa?<br />Na koniec, więc powiem redaktorze srogi,<br />że ox jest zawsze memu sercu drogi.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: