Koncert i Bal Rosyjski z zespołem Volnij Don!
Kozacy odwiedzą Europę Środkową już po raz piąty, bo ich koncerty cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyjeżdżają wprost ze swego rodzinnego miasta – Rostowa nad Donem. Muzycy zespołu Volnij Don grają na akordeonie, bałałajce, dzwonkach, śpiewają, tańczą i świetnie nawiązują kontakt z publicznością.
– Nie można się urodzić kozakiem, ale można się nim stać przez umiłowanie wolności! Słowo Kozak oznacza bowiem człowieka wolnego. Takie przesłanie niosą kozackie pieśni zespołu Volnij Don, który właśnie wyruszył w piątą trasę koncertową po Europie Środkowej! – mówią Aneta i Grzegorz Pońc z Etno-Chaty TOPOLEJ.
Tradycyjne piosenki Kozaków przypominają swoim charakterem naturę potężnego strumienia rzeki Don, która jest sercem i ciałem Kozaków – stąd też nazwa zespołu. Teksty zespołu Volnij Don poświęcone są życiu żołnierzy, codziennym zajęciom domowym, pracy, zabawie w wolnym czasie z młodymi dziewczynami, rodzinie i miłości. W dońskich melodiach i słowach zawarte jest całe życie i obyczaje Kozaków.
Repertuar składa się z autentycznych, oryginalnych i unikatowych ludowych pieśni rosyjskich, które zachowały się w pierwotnej postaci w dońskich wioskach kozackich. Kozacy dońscy wielokrotnie rozbawili, roztańczyli i rozśpiewali publiczność zgromadzoną na koncertach i festiwalach w Europie. – Ich pieśni niosą niesamowity ładunek energii. Teksty mają ogromną dawkę humoru, co sprawia, że goście na koncertach bawią się wyśmienicie. Z kolei niektóre z piosenek są tak rzewne, że niejednemu słuchaczowi zakręci się łza w oku podczas ich słuchania. Jednym słowem – pieśni Kozaków dońskich mieszczą w sobie cały wachlarz pozytywnych emocji i dają niepowtarzalną radość życia – opisują muzykę dońskich kozaków organizatorzy.
Grigorij Polovinka (Grisza)
Urodził się i wychował w Rostowie nad Donem. Będąc w wieku sześciu lat, zacząć się uczyć gry na rosyjskim akordeonie - Bayan. Absolwent Państwowego Konserwatorium w Rostowie. Obecnie jest dyrektorem artystycznym najstarszego Kozackiego Chóru Obuchowskiego. Jeden z najbardziej znanych wykonawców, grający na tradycyjnym akordeonie Bayan. Jeden z muzyków Top Ten Bayan Rosji.
Aleksander Balashov (Sasza)
Urodził się i wychował w Rostowie nad Donem. Jako czterolatek rozpoczął swoją muzyczną karierę jako gitarzysta i wokalista. W wieku dwudziestu lat rozpoczął studiowanie różnych stylów muzyki ludowej. Multiinstrumentalista, doskonale znający tradycje i techniki gry na instrumentach ludowych z całego świata. Dzięki Griszy pogłębił naukę tradycyjnego śpiewu kozackiego. Występował z wieloma muzykami ludowymi z USA, Irlandii, Trynidad i Tobago oraz Maroka. W tej chwili również występuje wraz z Obuchowskim Narodowym Chórem Kozaków i innych wykonawców tradycyjnej muzyki ludowej w Rosji i za granicą.
Bilety na 1,5-godzinny koncert kosztują 35 zł, natomiast wstęp na cały bal to koszt 65 zł/osobę. W programie imprezy zabawa do rana, pokaz napadu zbójnickiego, degustacja potrawy kuchni rosyjskiej. Dla każdego uczestnika będzie możliwość zamówienia potraw kuchni ukraińskiej i rosyjskiej. To wszystko już 7 lutego. Początek o 20:00.
Tego samego dnia w Etno-Chacie rozpoczną się warsztaty jogi pn. "Joga - zdrowie - witalność - młodość". Będziemy na nich mogli m. in. oczyścić swój organizm, wziąć udział w odmładzających ćwiczeniach, masażach i wielu innych. Szczegóły na plakacie.
UWAGA KONKURS!
Specjalnie dla czytelników mamy do wygrania bilet na Koncert Kozaków – do odbioru w Etno Chacie Topolej. Wystarczy w komentarzu odpowiedzieć poprawnie na pytanie: "Jaki kształt ma korpus bałałajki?". Pierwszą poprawną odpowiedź nagrodzimy biletem.
(red)
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.